تولید انرژی از فیلتر سیگار

تولید انرژی از فیلتر سیگار به گزارش گل بخر محققان دانشگاه ناتینگهام انگلیس كشف كردند كه می توان از فیلتر سیگار انرژی پاك تولید كرد، اما این بدان مفهوم نیست كه سیگار كشیدن برای سیاره ما خوب است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بر كسی پوشیده نیست كه سیگار كشیدن به طور جدی برای سلامتی شما مضر است، اما این عادت ناپسند بر سلامت زمین هم بسیار اثرگذار است.

هر سال تقریبا 6 تریلیون سیگار در سراسر جهان دود می گردد و بیش از 800 هزار تن فیلتر سیگار به جا می ماند.

باید فكری برای این حجم عظیم از فیلتر سیگار كه در طبیعت رها می شوند و معمولا به مكان های دفن زباله منتقل می شوند و یا به آب ها نفوذ می كنند، كرد.

اكنون دانشمندان كشف كرده اند كه این فیلترها ممكن است یك پتانسیل پنهان داشته باشند؛ ذخیره سازی هیدروژن.

شیمیدانان دانشگاه ناتینگهام دریافتند كه قرار دادن فیلتر سیگار در معرض فرایند كربناته گرمابی، فرایندی كه فقط نیاز به آب و گرما دارد، یك محصول كربنی به نام "هیدروزغال" یا زغال هیدروژنی (hydrochar) تولید می كند.

هنگامی كه هیدروزغال فعال شود، كربن متخلخل با اكسیژن غنی تولید می كند كه دارای سطح بسیار بالایی است كه از لحاظ نظری می تواند برای ذخیره بسیار زیاد هیدروژن استفاده گردد.

وقتی این هیدروزغال برای تولید حرارت سوزانده شود یا برای تولید برق با هوا واكنش دهد، تنها محصول جانبی آن آب است كه هیدروژن را یك جایگزین سوخت جذاب و پایدار می كند.

محققان معتقدند كه این تكنیك می تواند در دستیابی به اصطلاح "اقتصاد هیدروژنی"، جایگزینی با بنزین در خودروها یا استفاده از آن به عنوان سوخت گرمایشی توسعه یابد، اما یافته ها همچنان بعضی از دیدگاه های جالب را در مورد ذخیره سازی هیدروژن به طور كلی عرضه كرده است.

این كار هنوز در مرحله تحقیق است، پس هنوز خیلی مانده تا سیگاری ها بتوانند ادعا كنند كه عادتشان به محیط زیست كمك می كند. 

1396/08/11
21:51:12
5.0 /5
5308
تگهای خبر: گرما , گل , سیگار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است