عضو شورای عالی استان های كشور مطرح كرد

صیادان چینی در حال جارو كردن منابع خلیج فارس هستند

صیادان چینی در حال جارو كردن منابع خلیج فارس هستند گل بخر: عضو شورای عالی استان های كشور اظهار داشت: چینی ها با صید ناروا با كشتی های بزرگ و صنعتی شان، دریا را جارو می كنند و نسل آبزیان را از بین می برند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، كیانوش جهانبخش امروز در جلسه شورای عالی استان ها اضافه كرد: به مشاهدات و حرف مردم و صیادان هرمزگان در این زمینه اعتماد كنید.
این عضو شورای شهر بندرعباس اضافه كرد: نمی دانم از كجا شروع كنم؛ از فاضلابهای خانگی و صنعتی كه هنوز به دریا می ریزد و برای آرام كردن مردم، هر روز شعار و بسته ای ارائه می دهند و در عمل هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ من خجالت میكشم در چشم مردم سرزمینم نگاه كنم.
وی افزود: ای كاش آن روز كه در جلوی لوله ی فاضلاب ایستاده بودم، جریان متعفن مرا غرق و خفه می كرد كه این طور شرمنده مردم نباشم؛ شاید با من موافق باشید كه سازمان محیط زیست با اعتبارات محدود و بودجه راه به جایی نمی برند و تنها جان خویش را چون محیط بانان شهید پرویز هرمزی و محمد دهقانی فدا می كنند.
جهانبخش با اشاره به اینكه تا زمانی كه محیط زیست زیر نظر دولت ها اداره شود و از دولت ارتزاق نماید وضع به همین منوال است، خاطرنشان كرد: مطمئنا اولویت دولت ها، تولید اشتغال و توسعه صنایع و كسب درآمد است و حفظ محیط زیست اولویت دسته چندم آنهاست. می دانم كه شاید صدای مرا هم مانند صداهای دیگر از نقاط محروم نشنوند، اما تكلیف دارم به عهدی كه با مردم سرزمینم دارم پایبند باشم و همچنان صدایشان باقی بمانم.
جهانبخش افزود: قصد سیاه نمایی ندارم نیك می دانم كه بیشتر از هر زمان دیگری كشور به انسجام و اتحاد نیاز دارد و بهتر است همچون مولایمان علی ابن ابیطالب در خلوت خود سر در چاه كرد و گریست و در چشم جهان، چون شیر غرید و فعالیت كرد، مدیریت نماییم كه مبادا دم شیر به بازی گرفته شود، اما نباید واقعیت را انكار كرد و چشم بر روی حقیقت بست و تلاش در جلوه دادن شرایط به گل و بلبل كرد كه بزرگترین آفت امروز و روز گذشته و هنوز، پاك كردن صورت مساله به جای مواجهه و حل آن است.
عضو شورای عالی استان های كشور افزود: مردم تقاضایی جز عمل به قانون و قرار گرفتن متخصصین صالح و شایستگان بر مسند امور ندارند، صالحانی كه ظاهر و باطنشان یكی باشد و درصدد فریب مردم و اجرای نمایش در جهت گمراهی و سردرگمی آنان نباشند.
جهانبخش با اشاره به اینكه هرمزگان تبعیدگاه نیست، بلكه پایتخت میهمان نوازی ایران اسلامی است، افزود: مردم هرمزگان قاچاقچی یا شرور نیستند، قاچاقچی، نكبت زاده ها و رانت خوارانی هستند كه در مركز به صورت سازمان یافته، ضربه مهلك اقتصادی به كشورمان وارد می كنند.
وی اضافه كرد: شغل آباد و اجدادی مردم هرمزگان در طول قرن ها در كنار محافظت و صیانت از خلیج تا ابد فارس، پیله وری و داد و ستد از دریا و صیادی بوده است، وقت آن است كه باز تعریفی از قاچاق در هرمزگان و سایر نقاط مرزی میهن داشته باشیم تا مردم هرمزگان همچون گذشته های دور به كسب روزی حلال از دریا ادامه دهند و معاش خویش را تامین كنند.
جهانبخش خاطرنشان كرد: هیچگاه سهم هرمزگان و استان های محروم یا بهتر بگویم محكوم به عقب ماندگی دیده نمی گردد. وزارت خانه ها جای حضور شایسنگان از هر قوم و طایفه و اقلیم و مذهب است.
جهانبخش با اشاره به اینكه هرمزگان از دیرباز بعنوان یكی از مراكز اصلی وحدت بین مذاهب جهان اسلام مطرح بوده است، جایی كه شیعه و سنی همچون یك خانواده بدون هیچ تنش و مشكلی در كنار یكدیگر زندگی می كنند، خاطرنشان كرد: متاسفانه اهل سنت، سهم كمی در مدیریت و مناصب دارند؛ چرا برای انتصاب مدیران اهل سنت تامل بسیار داریم و ذره بین برمی داریم كه این شایسته این هموطنان شریف نیست.
احمد مرادی، نماینده هرمزگان هم پیش تر اظهار داشته بود: بارها گفته ام كشتی های چینی در استان های جنوبی ناجوانمردانه پدر صیادان بومی را درآورده اند. ماهی همواره سر سفره مردم هرمزگان بوده است اما امروز ماهی كجاست و مردم چطور ماهی كیلویی خدا تومان خریداری كنند؟1397/05/19
00:00:44
5.0 /5
4778
تگهای خبر: باد , بو , دریا , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است