مدیركل حیات وحش سازمان محیط زیست اعلام كرد

پیگیری برای ماندگار شدن نماد یوزایرانی در فوتبال، به یك برچسب بسنده نمی نماییم

پیگیری برای ماندگار شدن نماد یوزایرانی در فوتبال، به یك برچسب بسنده نمی نماییم گل بخر: مدیركل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه حضور نماد یوزپلنگ آسیایی روی پیراهن تیم ملی فوتبال كشور در حد یك برچسب برای ما قانع كننده نیست، اظهار داشت: پیگیری می نماییم كه نماد یوز در فوتبال كشور به شكل پایدار باشد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، حذف نماد یوزپلنگ آسیایی از پیراهن تیم ملی فوتبال كشور تصمیمی بود كه در ایام پیش از آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از جانب فدراسیون فوتبال اعلام و بسیار هم جنجال برانگیز شد، تا اینكه در نهایت به علت فشارها و مطالبات مردمی گسترده و پیگیری سازمان محیط زیست و وزارت ورزش، فدارسیون فوتبال خبر از بازگشت نماد یوز به پیراهن تیم ملی داد.

در جریان بازی های تداركاتی تیم ملی فوتبال ایران دیدیدم كه نماد یوزپلنگ آسیایی به شكل یك پیكسل در قسمت بالایی پیراهن و در وسط پرچم جمهوری اسلامی ایران و برند آدیداس قرار دارد.حال كه در آستانه نخستین بازی تیم ملی فوتبال كشورمان در مسابقات جام جهانی قرار داریم؛ مجید خرازیان مقدم- مدیركل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست- در در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این كه اندازه نماد یوزپلنگ آسیایی روی پیراهن تیم ملی بسیار كوچك و غیر قابل مشاهده است؛ اظهار داشت: برچسب یوزپلنگ آسیایی روی پیراهن تیم ملی فوتبال كشور گرچه برای ما هم قانع كننده نیست اما به هر حال كار خوبی است كه صورت گرفته است.

خرازیان مقدم تصریح كرد: اینكه فوتبال ملی ایران در جریان مسابقات جام جهانی یك نماد محیط زیستی داشته باشد؛ مسلما كار خوبی است، اما واضح است كه از ابتدا هم هدف ما این نبوده كه تنها در یك تورنمنت نماد یوزپلنگ آسیایی وجود داشته باشد، ازاین رو این بحث را حتما به صورت جدی پیگیری خواهیم كرد تا حضور نماد یوز در فوتبال كشور به شكل پایدار ادامه یابد.

وی تصریح كرد: دیگر نمی توانیم در مسابقات جام جهانی، نماد یوز را بیش از اندازه یك برچسب داشته باشیم، اما مطمئنا به این مورد بسنده نخواهیم كرد.

مدیركل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه از كلیه ظرفیت های ورزشی و سایر فرصت ها برای آگاهی رسانی در حوزه تنوع زیستی و گونه های جانوری در سطح ملی و بین المللی استفاده می نماییم، اظهار نمود: از كسانی كه قصد فعالیت در این زمنیه ها را دارند؛ استقبال می نماییم. هم اكنون هم برخی سمن ها دنبال اجرای چنین فعالیت های محیط زیستی هستند تا اقدامات فرهنگسازی در زمینه گونه های جانوری پرارزش كشور بعنوان نماد زیست محیطی انجام دهند.

خرازیان مقدم با اشاره به اینكه اخیرا دو پروپزال برای انجام فعالیت های آموزشی و اطلاع رسانی محیط زیستی با استفاده از ظرفیت فدراسیون های ورزشی به سازمان محیط زیست عرضه شده است، اظهار داشت: دید ما نسبت به این مورد مثبت است و اعتقاد داریم كه باید از هر ظرفیتی كه سبب افزایش شناخت و آگاهی عمومی در جامعه نسبت به ارزش های تنوع زیستی همچون گونه های جانوری می شود؛ استقبال نماییم. بطور قطع یكی از این ظرفیت ها ورزش و بخصوص رشته های پرطرفدار و محبوب است.

وی با اشاره به اینكه سازمان محیط زیست دنبال این بود كه نماد یوزپلنگ آسیایی بعنوان یك اقدام مهم محیط زیستی در فوتبال ایران باقی بماند و ادامه داشته باشد، اظهار داشت: ازاین رو بازگشت نماد یوز را به پیراهن تیم ملی فوتبال كشور به فال نیك می گیرم. اقدام فدراسیون فوتبال هم كه كوشش كرد در حد توان در این زمینه فعالیت نموده و یوز را به فوتبال ایران بازگرداند؛ قابل تقدیر است.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پیش از این هم رضا شجیع-سرپرست دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان- در گفت وگو با ایسنا، در مورد شكل ظاهری نماد یوز روی پیراهن تیم ملی اظهار نمود: بالاخره یوز روی پیراهن تیم ملی فوتبال وجود دارد، باآنكه كوچك است اما هست. به هر حال از اینكه كلا حذف شود، بهتر است.
1397/03/26
10:55:20
5.0 /5
4731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است