شروع گلدهی سوسن چلچراغ از نیمه دوم خرداد ماه

شروع گلدهی سوسن چلچراغ از نیمه دوم خرداد ماه گل بخر: سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار اظهار داشت: به دلیل موج سرما و برف نابهنگام و یخبندان اردیبهشت ماه سال جاری، احتمالاً زمان آغاز گلدهی با تأخیر از نیمه خرداد آغاز شود.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، «مصطفی فلاح» اظهار داشت: در آخرین بازدید كه از وضعیت اثر طبیعی ملی گل سوسن چلچراغ به عمل آمده، وضعیت این گیاه خوب بود و پیش بینی می گردد تا 10 روز آینده، این اثر طبیعی ملی به گل بنشیند.
وی خاطرنشان كرد: امسال به دلیل موج سرما و برف نابهنگام و یخبندان اردیبهشت ماه سال جاری، احتمالاً با شرایط موجود، زمان شروع گلدهی با تأخیر از نیمه خرداد آغاز شود.
فلاح ادامه داد: بارش برف و یخ بندان اردیبهشت ماه امسال، بر خیلی از درختان و گیاهان همچون گردو، راش و گل سوسن چلچراغ تأثیر گذاشته است.
وی تصریح كرد: آفت طبیعی این گل كه نوعی حشره به نام Lilioceris faldermni است كه محیط بانان همه روزه به صورت و دستی اقدام به جمع آوری این آن و انتقال آنان به مناطق دور دست می كنند. با این اقدام جمعیت این آفت كنترل و احتمال صدمه رساندن آن به گل از میان خواهد رفته است.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار ادامه داد: با عنایت به رجوع زودتر از موعد علاقه مندان بازدید از گل، تقاضا می نماییم تا اخبار مربوط به وضعیت گل را از پورتال رسمی اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان به آدرس اینترنتی https: //gilan.doe.ir دنبال كرده و پس از اطمینان یافتن از زمان دقیق گلدهی، به محل رجوع كنند.
وی هم چنین با بیان این مورد كه رسالت و وظیفه اصلی سازمان حفاظت محیط زیست، حفظ و حراست از این اثر طبیعی است، از همه علاقه مندان بازدید از گل درخواست نمود در هنگام بازدید با محیط بانان حاضر، كمال همكاری را داشته و به سفارش های آنان برای حفظ و حراست بهتر از این اثر طبیعی ملی گل سوسن چلچراغ گوش فرا دهند.


1397/03/07
13:54:14
5.0 /5
4779
تگهای خبر: بو , حفاظت محیط زیست , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است