نماینده مردم خرمشهر در مجلس:

در كدامین سوم خرداد مشكلات خرمشهر حل خواهد شد؟

در كدامین سوم خرداد مشكلات خرمشهر حل خواهد شد؟ گل بخر: نماینده مردم خرمشهر در مجلس بیان كرد: در كدامین سوم خرداد مشكلات پیش پا افتاده خرمشهر حل خواهد شد؟ آیا مشكلات خرمشهر آنقدر بزرگ و وسیع است كه دولت از حل آن عاجل است؟به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، عبدالله سامری در نطق میان دستور جلسه علنی امروز ضمن تبریك سالروز آزادی خرمشهر به مردم ایران اسلامی، بیان كرد: دردنامه ای از مردم دیار قهرمان خرمشهر و خوزستان را به محضر مقام معظم رهبری تقدیم می كنم. سال ها در تب تو سوخته و ساخته ایم، پرچم فتح تو بر بام شب افروخته ایم، تا تو یك بار دیگر در كف ما آمده ای، دل و جان یكسره در راه هدف باخته ایم. سلام بر خردادی كه ضجه ها و شیرینی فتح خدا را با تلخی آمیخته و حسرت نداشته ها را فریاد می زند، سلام بر خردادی كه هر ساله بی توجهی و تبعیض و بی مهری مسئولینش نسبت به شهر خدا را به رخ می كشاند. آری تاریخ بنویس كه روزگاری عروس خاورمیانه شاهراه حیاتی كشور بود. به یادآور شهر بهشت جویندگان و كوه و جلال بندرش را. به یادآور رودخانه خروشان كارون كه جولانگاه اقیانوس پیماهای غول پیكر بود. به یادآور نخل های سر به فلك كشیده خرمشهر را كه سبزی و خرمی ایران را رقم می زد. به یادآور كوچه های پر از مهر و صفایش را، سلام بر خرمشهر، شهری كه داشته هایش را با نداشته های كشور تقسیم كرد و خویش را در سه راهی نداشته ها و معضلات غوطه ور كرد.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس ادامه داد: سلام بر خرمشهری كه مردمشان تجارت خاك، آب شرب، بیكاری و بیماری را مصادره كردند و جزای ایفای دین خویش را با دیدگان حسرت آمیز و قلبی پر از بی نظارتی مسئولین به نظاره نشستند. می خواهم از شهری بگویم كه رود كارونش جولانگاه جنگ آورانی همچون جهان آرا و موسوی بوده است، ولی امروز از تبعیض در انتقال آب از رونق افتاده است. به راستی چرا عزمی برای لایه روبی اروندرود وجود ندارد؟

وی ادامه داد: چگونه است تونل های انتقال آب به دیگر استان ها در یك شب تامین اعتبار می گردد و با چراغ خاموش آب را از آنجا منتقل می نماییم اما به شاهرگ حیات اقتصادی خوزستان كه می رسید كمبود اعتبار ریالی هویدا می گردد. آقای روحانی خوب است كه بدانید خوزستان را هر چه بتكانید هنوز هم خاك دارد و در آستانه سی و ششمین سالگرد آزادی خرمشهر هنوز مردمانش خاك را همراه با مواد شیمیایی، میكروبی و باروت جنگ استنشاق می كنند. از تعطیلی متداول مدارس و ادارات كه كاهش رتبه های علمی را به همراه داشته تا لغو پروازها و كشف بیماری های جدید مانند سرطان میهمان دائمی مردم شهرستان خرمشهر شده است. آیا از تعرفه های نجومی برق، گاز و آب بی كیفیت در این استان خبر دارید؟

سامری ادامه داد: آیا می دانید بیش از ۹۰۰ میلیارد در بخش كشاورزی و ۱۰۰ میلیارد در حوزه های شهرداری و بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال شبكه های برق استان خسارت دیده اند؟ آیا می دانید مشكل اول مردم خوزستان بیكاری است در حالیكه بر روی نفت و منافع خدادادی قدم می زنند؟ از انتقال آب كارون و خشكی تالاب های خوزستان خبر دارید؟ چرا تنها اقدام دولتمردان شما و سفرهای تفریحی و وعده های واهی و توهین گاه و بیگاه آنان به مردم دیده می شود؟ آیا می دانید مردم خوزستان هوایی برای نفس كشیدن ندارند؟

وی خاطرنشان كرد: گاه و بیگاه خانه های مردم خرمشهر به گورهای دسته جمعی تبدیل می شود، مگر فرزندان ساكنین شهرستان های خرمشهر، آبادان، اهواز، شادگان، بندر امام، هویزه با دیگر شهرهای استان خوزستان و دیگر شهرهای ایران چه فرقی دارد كه اینگونه نسبت به آنها بی تفاوت هستید؟ این تبعیض نژادی در فرصت های شغلی و زیست محیطی ایران تا به كی باید دل مردم خوزستان را همچون زغال گداخته كند؟

سامری تصریح كرد: آقای رییس جمهور بیكاری، گرد و خاك و فرصت سوزی در خوزستان با جلسات دور همی و تعارفات دولتمردان شما حل نخواهد شد، رفع این مشكل اراده ای به بزرگی و محكمی انتقال آب كارون به دیگر استان ها و تولید دفاتر نفت خوزستان در تهران را می طلبد. آقای روحانی می دانستید با گذشت بیش از ۳۰ سال از جنگ تحمیلی هنوز مردم خرمشهر بوی خرابی از دوران جنگ در خیابان ها، كوچه ها و مدارس احساس می كنند؟

سامری اضافه كرد: هنوز در بین كارمندان آموزش و پرورش و پرسنل شهرداری و بیمارستان ها و نیروهای نظامی و انتظامی و دیگر ادارات دولتی در جنوبی ترین نقطه كشور كه گرد و خاك از یك سو و گرمای طاقت فرسا از جانب دیگر موج می زند، هیچ تسهیلاتی برای آنها از جانب دولت در نظر گرفته نمی گردد و آنها را هم طراز با شهرها و استان های مرفه قلمداد می كنید. به راستی چه كسی باید جوابگوی این تبعیض ها و بی عدالتی ها باشد؟ خوب است بدانید خرمشهر قهرمان كه خیابان های آن مزین به نام شهدای گرانقدر دفاع مقدس است هنوز گاه و بیگاه محصور از دریاچه های فاضلاب بوده است. تا به كی و در كدامین سوم خرداد این مشكلات بسیار كوچك و پیش پا افتاده این مردم كه دیگر محرومیت و فقر در آمیخته شده اند حل خواهد شد؟

وی در انتها اظهار داشت: آیا مشكلات خرمشهر آنقدر بزرگ و وسیع است كه دولت از حل آن عاجل است؟ چگونه بگویم كه مردان دلیرش از بیكاری شرمنده همسر و فرزندان شان هستند؟ چگونه بگویم نه آب قابل شرب و نه هوای قابل تنفس داریم؟ چگونه از محرومیت و فقر و گرد و خاك بگویم؟ در آستانه پاسداشت دفاع دیگر قدر مردم خرمشهر را بدانیم كه اگر نبودند حالا ما نبودیم.
1397/03/02
20:42:06
5.0 /5
5026
تگهای خبر: بو , حیات , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است