بارش شدید در ۱۳ استان، كاهش دما تا ۸ درجه در شمال شرق كشور

بارش شدید در ۱۳ استان، كاهش دما تا ۸ درجه در شمال شرق كشور گل بخر: مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: بارش ها امروز درمناطقی از كرمانشاه، ایلام، لرستان، جنوب همدان، شمال و شمال شرق خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد، مركزی، غرب اصفهان، قم، نیمه شرقی تهران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی شدت بیشتری دارد. همینطور با تقویت بیشتر جریان های شمالی دمای هوا در شمال شرق كشور ۶ تا۸ درجه سانتیگراد كاسته می شود و هوای سرد در نیمه شمالی كشور ماندگار است.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا افزود: بر مبنای نقشه ها و خروجی مدلهای هواشناسی سامانه بارشی امروز( ۲۷ فروردین ماه) در غرب، بخش های از جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، نواحی مركز، شرق، و شمال شرق كشورفعال است و سبب رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در این مناطق می گردد كه بارش تگرگ هم در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درادامه اظهار داشت: این وضعیت از بعد ازظهر امروز(۲۷ فروردین ماه) به تدریج مناطقی از جنوب و جنوب شرق كشور را فرا می گیرد و به تدریج در دامنه های جنوبی البرز از ناپایداری كاسته می گردد.

وی افزود: بعداز ظهر امروز در مناطقی از نیمه شرقی كشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد كه در بعضی از نقاط جنوب شرق با خیزش گرد وخاك همراه می گردد.

وظیفه در ادامه اظهاركرد: امروز( ۲۷ فروردین ماه) درارتفاعات البرز مركزی و شرق البرز مناطقی از شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مركزی بارش به صورت برف است و فردا (۲۸ فروردین ماه) در ارتفاعات شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مركزی بارش برف پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینكه فردا (۲۸ فروردین ماه) عمده فعالیت سامانه بارشی در غرب، نواحی مركزی، بخش هایی از جنوب، شرق وشمال شرق كشور پیش بینی می شود، اظهار داشت: شدت بارش ها در ایلام، لرستان، شمال خوزستان، كهگیلویه وبویراحمد، نیمه جنوبی چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال فارس، شمال كرمان و خراسان جنوبی پیش بینی می گردد.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه (۲۹ فروردین ماه) سامانه بارشی در نیمه شرقی و بخش هایی از مركز كشور فعال خواهد بود و سبب رگبار، رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی می گردد. در نیمه غربی كشور از شدت ناپایداری كاسته می گردد و دمای هوا به تدریج افزایش می یابد كه افزایش دما در سواحل غربی خزر و اردبیل حدود ۸تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

وی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: فرداو پس فردا (۲۸ و ۲۹ فروردین ماه) آسمان تهران نیمه ابری، در بعدازظهر همراه با رگبار باران و وزش باد پیش بینی می گردد. بیشینه و كمینه دمای هوای فردا ۱۱ و ۵ درجه سانتیگراد و چهارشنبه (۲۹ فروردین ماه) ۱۵ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.
1397/01/27
16:23:55
5.0 /5
4753
تگهای خبر: باد , باران , بو , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است