بارندگی در شمال و جنوب كشور

بارندگی در شمال و جنوب كشور گل بخر: مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با پیش بینی تداوم بارش باران طی روزهای آینده در كشور اظهار داشت امروز بارش در مناطقی از گیلان و غرب گلستان شدت بیشتری خواهد داشت.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز با نفوذ جریان های خنك شمالی در شمال غرب و سواحل دریای خزر كاهش نسبی دما پیش بینی می شود و در استان های گیلان و مناطقی از مازندران و به تدریج گلستان ابرناكی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. در مناطق شمالی آذربایجان شرقی و مناطقی از اردبیل وارتفاعات البرز رشد ابر، وزش باد و در بعدازظهر بارش پراكنده دور از انتظار نخواهد بود. امروز بارش در مناطقی از گیلان و غرب گلستان شدت بیشتری خواهد داشت.
به گفته وظیفه، روز دوشنبه (۱۳ شهریورماه) ابرناكی و بارش پراكنده باران در استان های گیلان، مازندران و گلستان ادامه می یابد همچنین دریای خزر در دو روز آینده مواج خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه بعدازظهر روز دوشنبه در هرمزگان و جنوب غرب فارس، نیز رشد ابر و رگبار پراكنده باران دور ازانتظار نیست، گفت: بعدازظهر روز سه شنبه (۱۴ شهریورماه) نیز در مناطقی از مازندران، گلستان و ارتفاعات سمنان و خراسان شمالی رشد ابر و رگبار پراكنده باران پیش بینی می شود.
مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار كرد: از اواخر امروز و طی روز دوشنبه با افزایش سرعت وزش باد، پدیده گرد و خاك در استان خوزستان دوراز انتظار نخواهد بود و در سه روز آینده پدیده غالب در شرق كشور به ویژه زابل، در برخی ساعات وزش باد شدید است.
وظیفه در پایان در مورد شرایط جوی تهران اظهار كرد: تهران در روز آینده دوشنبه (۱۳ شهریورماه)، كمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با بیشینه و كمینه دمای ۳۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد و در روز سه شنبه (۱۴ شهریورماه)، صاف تا كمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و كمینه دمای ۳۵ و ۲۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

 

1396/06/12
20:18:44
5.0 /5
5873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است