زنده گیری خرس قهوه ای در شهرستان اقلید

زنده گیری خرس قهوه ای در شهرستان اقلید گل بخر: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید از زنده گیری و تیمار یک خرس قهوه ای در این شهرستان آگاهی داد و آنرا فرصتی باردیگر برای احیای حیات وحش دانست.به گزارش گل بخر، علی بخش نجاتی بامداد چهارشنبه با اعلان اینکه یک خرس قهوه ای در منطقه شکار ممنوع کوه خرسی این شهرستان گرفتار حادثه شده بود، اضافه کرد: این خرس در قسمت کوه های بکان بخش حسن آباد اقلید در راه جاده آسفالته روستای بکان در اثر برخورد خودرو لطمه دیده بود و توسط کارشناسان بخش اداره حیات وحش اداره کل و یگان اداره حفاظت محیط زیست اقلید بوسیله تور زنده گیری شد.

رکنا در خبری نوشت: وی بیان کرد: اینگونه حیات وحش بعد از زنده گیری جهت تیمار بیشتر و مداوا به اداره کل حفاظت محیط زیست فارس منتقل شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اقلید از رانندگانی که قصد تردد در جاده های روستای بکان و امامزاده اسماعیل را دارند خواست موازین ایمنی را رعایت نمایند و ضمن همکاری با یگان محیط زیست با کمترین خسارت در جاده های یاد شده آمد و شد کنند تا به اینگونه جانوری خسارت وارد نشود.

نجاتی با اعلان اینکه روزانه ده ها حیوان اهلی و وحشی در نقاط مختلف قربانی تصادفات جاده ای می شوند، اضافه کرد: تصادفاتی که برای این مخلوقات بی زبان ناگزیر است اما انسان ها می توانند راهکارهایی برای کاهش آن بیابند.

روابط عمومی محیط زیست فارس در آخر بیان کرد: شاید بتوان اظهار داشت که همه رانندگان و سرنشینان خودرو های مختلف حداقل یک دفعه در عمر خود با لاشه حیوانات افتاده بر سطح جاده ها و خیابان ها رو به رو شده اند. در خیابان ها و بزرگراه های شهری سگ ها و گربه ها و در جاده های برون شهری، گونه های متنوع جانوری قربانی خودروهایی بوده اند که با سرعت زیاد آنها را یا ندیده، زیر گرفتند و یا نجات خود و خودرویشان را بر جان آنها مقدم دانستند.منبع:

1403/04/16
12:51:35
5.0 /5
131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است