آذر و توران واکسن زدند

آذر و توران واکسن زدند به گزارش گل بخر، ایرنا نوشت: دو یوزپلنگ ماده «آذر» و «توران» در استان سمنان اولین نوبت واکسن بمنظور ارتقای ایمنی را در 10 هفتگی دریافت نمودند.


تزریق واکسن ۱۰ هفتگی خواهران آذر و توران با نظارت کارشناسان و بازرسان سازمان حفاظت محیط زیست به وسیله بهرنگ اکرامی دامپزشک معتمد سازمان حفاظت محیط زیست تزریق شد.
واکسن یوزپلنگ آذر و توران از جانب سازمان مردم نهاد دوستدار محیط زیست اهدا شد.

بهرامعلی ظاهری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان اظهار داشت: توران و آذر ۲ یوزپلنگ ماده نابالغ هستند که واکسیناسیون این یوزها با ارتقای ایمنی بدنشان نویدبخش پویایی و افزایش جمعیت یوزپلنگ در این استان است.

بهرنگ اکرامی دامپزشک معتمد سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: واکسیناسیون طی ۲ مرحله ویروس کشته و آخرین دز ویروس زنده، یوزپلنگ ها را در مقابل بیماریهای گوارشی و تنفسی مقاوم می کند.

یازدهم آذر، ۲ توله یوزپلنگ تازه متولد شده (بین ۱۸ تا ۲۰ روزه) ازطریق یک چوپان در منطقه توران در شهرستان شاهرود در شرق استان سمنان پیدا و زنده گیری شدند، حفاظت محیط زیست بلافاصله پس از اطلاع از موضوع توله ها را به محل زنده گیری برگرداند تا شاید مادرشان پیدا شود، اما این اتفاق نیفتاد و به سبب سردی هوا، توله ها به پاسگاه محیط بانی برگردانده شدند. ۲۳۳۲۳۳


منبع:

1401/11/13
16:23:34
5.0 /5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است