مرگ ۶۴۰۰ تهرانی بر اثر آلودگی هوا

مرگ ۶۴۰۰ تهرانی بر اثر آلودگی هوا به گزارش گل بخر، تسنیم نوشت: رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن اشاره به وقوع سالانه ۶۴۰۰ مرگ منتسب به آلودگی هوا در تهران، اظهار داشت: پارسال تهران فقط دو روز هوای پاک داشت.عباس شاهسونی به مناسبت "روز ملی هوای پاک" اظهار نمود: بر مبنای پژوهش های وزارت بهداشت در ۲۷ شهر کشور با جمعیت تقریبی ۳۵ میلیون نفری، ارزیابی شده که سالانه ۲۰ هزار و ۸۰۰ مرگ منتسب به آلودگی هوا در کشور رخ می دهد.
وی افزود: طبق نتایج این بررسی، حدود ۱۲.۶ درصد از مرگ هایی که سالانه در کشور رخ می دهد، منتسب به آلودگی هوا است.
بیماری های ناشی از آلودگی هوا
وی بیماری های ایسکمیک قلبی، سکته مغزی، سرطان ریه و بیماری های مزمن انسداد ریوی را شایع ترین بیماری های ناشی از آلودگی هوا عنوان و تصریح کرد: آلودگی هوا سالانه ۸.۲ میلیارد دلار هزینه اقتصادی به کشور تحمیل می کند.
تهران پارسال فقط ۲ روز هوای پاک داشت!
شاهسونی در رابطه با وضعیت هوای تهران در دو سال گذشته متذکر شد: طبق بررسی های صورت گرفته، امسال تهران، هوای پاک نداشته و پارسال هم در پایتخت فقط به مدت دو روز، شاهد هوای پاک بودیم.
مرگ ۶۴۰۰ شهروند تهرانی بر اثر آلودگی هوا
وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰، تعداد مرگ های منتسب به آلودگی هوا در تهران ۶۴۰۰ نفر بوده است.
فرسودگی بیشتر از ۵۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی در پایتخت
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به اینکه منابع متحرک شامل خودرو ها و موتورسیکلت ها از عوامل اصلی آلودگی هوای تهران هستند، خاطرنشان کرد: عمده موتورسیکلت ها و خودروهایی که در کلانشهرها بخصوص تهران تردد می کنند، فرسوده هستند؛ طبق آمارها ۹۰ درصد موتورسیکلت های کشور فرسوده اند و بیشتر از ۵۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر تهران گرفتار فرسودگی است که این مساله منجر به بروز و تشدید آلودگی هوا می شود.
گروه های در معرض خطر آلودگی هوا
وی اظهار داشت: ورزشکاران، کودکان زیر ۵ سال، زنان باردار، سالمندان، افراد مبتلا به دیابت، بیماری های تنفسی، بیماران قلبی ـ عروقی، مبتلایان سرطان و افراد سیگاری جزو گروه هایی هستند که از آلودگی هوا، صدمه بیشتری را می بینند.

۳۵۳۵


منبع:

1401/11/02
12:09:38
5.0 /5
222
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است