تنفس هوای مطلوب در تهران برفی

تنفس هوای مطلوب در تهران برفی گل بخر: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون (25 دی ماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز با وجود عدم وزش باد مؤثر برقراری وضعیت قابل قبول ناشی از کاهش تردد خودرو ها در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

حاکمیت ناپایداری جوی همراه با بارش در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود. ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، بااین حال افزایش ترافیک شامگاهی می تواند سبب افزایش غلظت ذرات معلق شود و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد را بدنبال خواهد داشت.

تضعیف ناپایداری جوی و کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۶ دی ماه) هم زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. با ادامه این شرایط جوی همزمان با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۸۶ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول بود.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1401/10/25
14:03:47
5.0 /5
205
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است