اخطار هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

اخطار هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس گل بخر: به گزارش گل بخر، ایسنا نوشت: الان شاخص کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد ۱۴۴ یعنی بازه «ناسالم» برای گروههای حساس قرار دارد.بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران الان شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد ۱۴۴ یعنی بازه ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد و افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. این در حالیست که طی ۲۴ ساعت گذشته این شاخص روی عدد ۱۳۶ یعنی بازه ناسالم برای گروههای حساس قرار داشته است.
بر اساس این گزارش پایتخت نشینان از آغاز سال تابحال ۱۴۴ روز هوای قابل قبول، ۱۰۲ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس، ۱۰ روز هوای ناسالم برای همه افراد جامعه، دو روز هوای بسیار ناسالم، دو روز هوای خطرناک و تنها دو روز هوای پاک را تجربه کردند.
در مقایسه با سال قبل پایتخت نشینان ۱۹۴ روز هوای قابل قبول، ۶۰ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس، دو روز هوای پاک و شش روز هوای ناسالم را تجربه کرده بودند.
فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز و فعالیت سنگین عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد. برای مثال دویدن. بیشتر بخوانید: وضعیت بحرانی خاک در کشور با سالی ۳۰ سانتی متر فرونشست ادامه بارش برف و باران در ۱۴ استان/ کاهش ۷ درجه ای دما
۳۵۲۳۶

1401/09/17
22:42:55
5.0 /5
542
تگهای خبر: آلودگی , باران , باغ , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است