آخرین وضعیت کیفیت سوخت در کشور

آخرین وضعیت کیفیت سوخت در کشور به گزارش گل بخر، مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: کیفیت سوخت در مناطق پرتردد و مسیرهای بین شهری کلانشهرها با استانداردهای موجود در کشور مطابقت دارد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، با شروع فصل سرما و برودت هوا، آلودگی هوا خودرا به شکل افزایش آلاینده های جوی نشان میدهد. در این میان کیفیت سوخت از اهمیت زیادی برخوردارست.

بیشتر بخوانید:
سایه آلودگی هوا بر سر زیستگاه های انسانی
هلنا کعبی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت پایش سوخت در کشور اظهار داشت: به سبب وجود استانداردهای تعیین شده برای کیفیت سوخت ها، پایش اولیه سوخت کشور تحت نظارت سازمان ملی استاندارد به انجام می رسد. با توجه به این که سوخت یک محصول است، دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست برای اطمینان از کیفیت و عملکرد سوخت ها عملیات پایش را انجام می دهد البته این وظیفه قانونی دفتر پایش نیست و جهت اطمینان از کیفیت و عملکرد سوخت این کار را انجام می دهد.

وی افزود: سالانه حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ نمونه سوخت بصورت تصادفی از استانهای مختلف برداشت می شوند. نتیجه این پایش ها نشان داده است که کیفیت سوخت در مناطق پرتردد و مسیرهای بین شهری کلانشهرها با استانداردهای موجود در کشور مطابقت دارد و بطور متوسط در کلانشهرها مشکلی در کیفیت سوخت نداریم.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست، با تأکید بر این که در شهرهای بزرگ مشکل کیفیت سوخت وجود ندارد، اظهار داشت: برخی از پالایشگاه ها نیز قصد دارند که سوخت تولیدی آنها به یورو۵ تبدیل گردد که این مساله نهایی شده است. در بعضی از گزارش های ارائه شده علاوه بر پالایشگاه ها برخی از مجموعه ها نیز به سبب افزایش مصرف درحال کوشش برای فراهم کردن شرایط بمنظور تولید سوخت یورو۵ هستند که ما نیز این مورد را بررسی می نماییم اما تا حالا نمونه ای ارائه نشده است. مکاتبات لازم با این مجموعه ها انجام شده است اما هم اکنون اطلاعات دقیقی درباره ی اقدامات آنها وجود ندارد.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست درباره ی جایگزینی ایستگاه های کیفیت اظهار داشت: به سبب هزینه بالا، هنوز هیچ اقدامی برای جایگزینی صورت نگرفته است. فعلا درحال انجام تست مقایسه ای بین یکی از ایستگاه های تولید ملی- که پروسه آن با استانداردهای داخلی کشور همخوانی دارد _ با یکی از ایستگاه های بتازگی خریداری شده هستیم. ما از کیفیت و کالیبراسیون دستگاه خریداری شده اطمینان داریم.

کعبی در آخر اشاره کرد: اگر پس از یک ماه که دو هفته از آن گذشته است، نتایج تست ها به ما ارسال شود و بتوانیم برای ذرات، این دستگاه را وارد سیستم نماییم می توانیم باتوجه به قیمت مناسب آن، قسمتی از ایستگاه ها را توسعه دهیم.منبع:

1401/09/11
13:19:51
5.0 /5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است