گسترش آتشسوزی ها در جنگل های آمازون برزیل

گسترش آتشسوزی ها در جنگل های آمازون برزیل به گزارش گل بخر، مقامات برزیل اعلام نمودند که جنگل های آمازون در این کشور در ماه سپتامبر (ماه جاری میلادی) همچنان شاهد افزایش آتشسوزی ها بوده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، مقامات برزیل همینطور اعلام کردند که ماه جاری میلادی از نظر آتشسوزی ها بدترین ماه در بیشتر از یک دهه گذشته است.
مؤسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل (INPE) تابحال در ماه جاری ۳۶ هزار و ۸۵۰ اخطار آتشسوزی در منطقه را گزارش کرده و این بدترین ماه سپتامبر از نظر آتشسوزی ها از سال ۲۰۱۰ میلادی است.
همینطور تابحال امسال ۸۲ هزار و ۸۷۲ اخطار آتشسوزی صادر شده که از مجموع هشدارهای سال قبل میلادی (۲۰۲۱) که ۷۵ هزار و ۹۰ مورد بوده، فراتر رفته است.
آتشسوزی های جنگلی در جنگل های آمازون در ماه های اوت و سپتامبر به اوج خود می رسد که فصل آتشسوزی در این منطقه در نظر گرفته می شود.
یکی از مقامات صندوق جهانی طبیعت در اینباره اظهار داشت: در جنگل های آمازون، آتشسوزی یک پدیده طبیعی نیست و این آتشسوزی ها با فعالیتهای انسانی مرتبط هستند.
طی سالهای اخیر به علت سیاست هایی که رئیس جمهوری برزیل داشته، جنگل زدایی در آمازون به بالاترین سطح خود در ۱۵ سال قبل رسیده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، آمازون تنها یکی از هفت زیست بوم برزیل است.
منبع:

1401/07/06
12:35:18
5.0 /5
151
تگهای خبر: بو , جنگل , طبیعت , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است