تخریب ۱۰۰ واحد بدون مجوز در حریم زاینده رود

تخریب ۱۰۰ واحد بدون مجوز در حریم زاینده رود تسنیم نوشت: معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری اصفهان از آزادسازی حریم رودخانه ها آگاهی داد و اظهار داشت: طی یک سال قبل 100 واحد ساخت وساز غیرقانونی در حریم زاینده رود تخریب شد.


دادگستری استان اصفهان به کسانی که در حریم رودخانه ساخت و ساز و به تصرف آن اقدام نموده اند، هشدار داده است تا خود مبادرت به رفع تصرف کنند. همین طور دستگاه قضایی آگاهی داده مدیرانی که ترک فعل و تخلف کرده اند در امان نیستند و حتی اگر بازنشسته شده اند به سراغشان می رویم.
مهران زینلیان درباب برخورد با ساخت وسازهای غیرقانونی در حریم رودخانه عنوان کرد: خوشبختانه بعد از اعلام قوه قضائیه به دستور رییس جمهور در خصوص برخورد با هرگونه ساخت وسازهایی که در حریم رودخانه اتفاق افتاده است کارگروهی متشکل از همه دستگاههای مسئول همچون آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و همین طور دادگستری تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: در این خصوص موارد بررسی و با تمام ساخت وسازهایی که خلاف و فاقد پروانه های ساخت در حریم رودخانه هستند برخورد می شود و در یکی دو سال اخیر بیش از ۱۰۰ پرونده مراحل قضایی را طی کرده تخریب شده است.
معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: با هماهنگی و همتی که بین مسئولان به وجود آمده و با دستور قوه قضائیه امیدواریم تشریفات قانونی صورت گیرد و برای تمام ساخت وسازها در کل مسیر رودخانه در استان اصفهان برخوردهای لازم صورت گیرد.
وی اظهار داشت: حدود ۱۰۰ واحد پارسال و امسال تخریب شده؛ البته تعداد واحدهایی که مشمول خلاف هستند بسیار بیشتر است و حدود ۶۰۰ پرونده اعلام شده که باید مراحل شناسایی دقیق و خلاف سازی ها و دستور دستگاه قضایی دریافت شود. درخواست ما از تمامی دستگاهها این است که در تمام موارد برخوردهای لازم صورت گیرد.

بیشتر بخوانید: استفاده مردم از سواحل یکی از راه های فسادستیزی در جامعه است برخی تصرفات حریم ۶۰ متری دریا تخریب نشده است 47231

1400/12/09
20:11:52
5.0 /5
172
تگهای خبر: باد , دریا , دستگاه , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است