رئیس انجمن فولاد مطرح كرد؛

سهم 5 درصدی صنعت فولاد از مصرف گاز کشور

سهم 5 درصدی صنعت فولاد از مصرف گاز کشور به گزارش گل بخر رییس انجمن فولاد اظهار داشت: از 800 میلیون مترمکعب مصرف گاز کشور در روز، فقط حدود 30 میلیون مترمکعب آن یعنی کمتر از 5 درصد مربوط به صنعت فولاد است.به گزارش گل بخر به نقل از مهر، بهرام سبحانی در سمینار تخصصی چالش گاز در زنجیره فولاد اظهار نمود: با وجود رشد ظرفیت تولید فولاد در ایران، متأسفانه در حوزه تامین برق در تابستان امسال با مشکل مواجه شدیم و تولید کم شد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اضافه کرد: بلافاصله در فصل سرما با محدودیت گاز هم روبه رو شده ایم که این محدودیت می تواند مجدداً به محدودیت تامین برق هم منجر شود
وی افزود: از بیش از ۸۰۰ میلیون مترمکعب مصرف گاز کشور در روز، فقط حدود ۳۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به صنعت فولاد است، یعنی کمتر از ۵ درصد اما با همین سهم اندک وقتی تامین گاز در کشور محدود می شود، فوراً گاز صنعت فولاد را قطع می کنند.
سبحانی اظهار داشت: وقتی فولاد مبارکه یا ذوب آهن اصفهان به سبب کاهش تامین گاز گرفتار افت تولید شوند، صنایع پایین دستی آن مانند خودروسازی، لوازم خانگی، نفت و گاز، ساخت وساز و … هم گرفتار مشکل می شوند.
وی اظها کرد: فقط ذوب آهن اصفهان و فولاد زرند متکی به گاز نیستند که جمع ظرفیت تولید آنها فقط حدود ۴ میلیون تن است اما حدود ۳۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد کشور کاملاً به گاز متکی است.


منبع:

1400/10/05
20:27:09
5.0 /5
194
تگهای خبر: بو , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است