البرز و اصفهان، در صدر دریافت کنندگان تسهیلات تولیدی

البرز و اصفهان، در صدر دریافت کنندگان تسهیلات تولیدی گل بخر: برمبنای تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هفت ماهه امسال البرز بیشترین تسهیلات رونق تولید و اصفهان بیشترین تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره 18) را دریافت کرده اند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در هفت ماهه امسال بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در قالب ۲۳۷۸ فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در امتداد اقتصاد مقاومتی و بیش از ۱۹۷۲ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در قالب ۲۲۴ فقره به استانهای مختلف پرداخت شده است.
در طول این مدت ۱۰ هزار و ۲۸۴ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۵۲۲۱ مورد برای دریافت بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بانکها عرضه شدند و در نهایت ۲۳۷۸ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود ۲۳.۱ درصد از کل ثبت نام کنندگان در هفت ماهه امسال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همین طور در هفت ماهه اول امسال ۴۰۳ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۲۸ مورد برای دریافت تسهیلات ۳۹۹ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۲۲۴ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۱۹۷۲ میلیارد تومان صورت گرفته است. یعنی حدود ۵۵.۶ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در امتداد تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.
استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید
در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید مربوط به استان البرز با مبلغ بیش از ۱۲۳۸ میلیارد تومان، خراسان رضوی با ۹۵۵ و گیلان با ۹۵۲ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به اصفهان، آذربایجان شرقی و کرمان پرداخت شده؛ بطوریکه مبلغ پرداختی به این استانها به ترتیب بیش از ۴۹۷ میلیارد تومان، ۱۷۳ میلیارد تومان و ۱۴۳ میلیارد تومان بوده است.
البته در طول این مدت خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان با وجود ۲۳ و ۹ درخواست در زمینه تسهیلات رونق تولید هیچ تسهیلاتی دریافت نکرده وکرمان و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام فقط یک میلیارد تومان تسهیلات به خود مختص کرده است. در حوزه تسهیلات تولید و اشتغال نیز در هفت ماهه امسال مناطق آزاد هیچ تسهیلاتی دریافت نکردند و ایلام با دریافت ۷۹۰ میلیون تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را دریافت کرده است.
منبع:

1400/09/29
18:47:22
5.0 /5
210
تگهای خبر: بو , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است