نماینده مجلس:

صنعت خودرو باید از انحصار بیرون برود

صنعت خودرو باید از انحصار بیرون برود نماینده مردم اراک در مجلس اظهار داشت: مجلس علاقه مند به هموار شدن مسیر واردات و شکسته شدن انحصار صنعت خودرو است اما سایر دستگاههای متولی هم باید همراهی کنند.محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: مجلس علاقه مند به هموار شدن مسیر واردات خودرو است چون که متأسفانه دو شرکت خودرو ساز علاوه بر کاهش کیفیت خدمات هر چند ماه یک مرتبه با افزایش بی رویه قیمت ها سبب بی اعتمادی مردم به صنعت خودروسازی می شوند و این مساله فشار زیادی به مردم وارد می نماید.
وی افزود: کاستی ها، نوسانات و معضلات بازار خودرو یکی از حوزه هایی است که هم به معیشت مردم مرتبط می باشد و هم ردپای رانت، انحصار و برخی مفاسد در آن به چشم می خورد.
نماینده مردم اراک در مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس نمایندگان به دنبال راهکاری بودند تا از یک طرف رقابت مناسبی در بازار خودرو شکل بگیرد و از سویی سطح کیفی و ایمنی خودرو های داخلی افزایش یابد، ضمن این که توازن لازم در عرضه و تقاضا در بازار خودرو ایجاد شود.
آصفری اظهار داشت: برخورداری از کالای با کیفیت حق مردم است. تلاش مجلس این است که مسیر واردات خودرو باز شود و مردم بدون دغدغه خودرو وارد کنند.
وی تاکید کرد: اقدامی که از جانب مجلس صورت گرفت به مصوبه ای انجامید که بنا بر آن باید به ازای واردات خودرو، صادرات تجهیزات خودرو صورت گیرد اما علاوه بر مصوبه مجلس برای واردات خودرو باید سایر دستگاههای متولی همراه مجلس باشند که این مصوبه عملیاتی شود و انحصار صنعت خودرو شکسته شود.

1400/08/28
22:46:54
5.0 /5
241
تگهای خبر: بو , خدمات , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است