معاون اداره كل راه و شهرسازی استان اصفهان تاكید كرد؛

رعایت الزامات زیست محیطی در پروژه آزادراه کنار گذر شرق اصفهان

رعایت الزامات زیست محیطی در پروژه آزادراه کنار گذر شرق اصفهان گل بخر: اصفهان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اعلان اینکه ملزم به رعایت الزامات محیط زیستی در پروژه ملی آزادراه کنار گذر شرق اصفهان هستیم، اظهار داشت: برای گذر قسمتی از این پروژه از پارک ملی کلاه قاضی در صورت لزوم و اگر مشاور پروژه، طرح راه اندازی پل یا زیرگذر را ارائه کند، امکان راه اندازی وجود دارد و مطمئناً الزامات محیط زیستی رعایت می شود.بهزاد شاهسوندی درباب اجرای پروژه ها بعد از انجام مطالعات زیست محیطی، اظهار نمود: در استان اصفهان برای اجرای تمامی پروژه ها یک مشاور زیست محیطی در نظر گرفته می شود که همه مسائل در این زمینه را مد نظر قرار می دهد.

وی اضافه کرد: بعد از تکمیل مطالعات، نظر اداره محیط زیست در این خصوص گرفتن می شود و در صورت وجود ایرادات، اصلاحات در طرح انجام می شود، بدین سبب این اصلاحات آنقدر انجام می پذیرد تا الزامات محیط زیست در پروژه رعایت شود.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اعلان اینکه راه اندازی برخی پروژه ها ممکنست مسیر یک منطقه حفاظت شده را قطع کند و برای گونه های جانوری و گیاهی آن منطقه لطمه زا باشد، اظهار داشت: در این قبیل پروژه ها تدابیر لازم اندیشیده می شود و در آن منطقه برای راه اندازی مسیر و جلوگیری از ورود حیات وحش، یا زیرگذر ایجاد می شود و یا دپوی خاک ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: یک نمونه از این پروژه ها جاده پناهگاه حیات وحش موته به سمت گلپایگان است که سمت چپ جاده و برای جلوگیری از ورود آهوها به آن، خاکریز بلند راه اندازی کرده ایم.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، شاهسوندی با اعلان اینکه ملزم به رعایت الزامات محیط زیستی در پروژه ملی آزادراه کنار گذر شرق اصفهان هستیم، اشاره کرد: برای گذر قسمتی از این پروژه از پارک ملی کلاه قاضی در صورت لزوم و اگر مشاور پروژه، طرح راه اندازی پل یا زیرگذر را ارائه کند، امکان راه اندازی وجود دارد و مطمئناً الزامات محیط زیستی رعایت می شود.

وی اشاره کرد: برای عبور مسیر در دو کیلومتر از اراضی حفاظت شده در محور چوپانان- انارک (پناهگاه حیات وحش عباس آباد) نیز، بعد از گرفتن مجوز از محیط زیست و اجرای الزامات مورد نظر این دستگاه، عملیات اجرائی شد.

منبع:

1400/08/25
22:59:45
5.0 /5
190
تگهای خبر: باد , بو , پارك , پارك ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است