برگزاری مناظرات تخصصی دانشجویان ایران در زمینه محیط زیست

برگزاری مناظرات تخصصی دانشجویان ایران در زمینه محیط زیست رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از برگزاری مناظرات تخصصی دانشجویان با محوریت محیط زیست و با هدف ارتقای مشارکت دانشجویان در مدیریت مسائل و مشکلات محیط زیستی کشور آگاهی داد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، مهدی عباسی، رشد و توسعه علم و دانش و گسترش فضای تولید علم مبتنی بر اصل آزاداندیشی را از اهداف برگزاری این مناظرات دانست و اشاره کرد: ضرورت مشارکت و جلب توجه نخبگان نسبت به مسائل و بحران های محیط زیست در کشور، بهره گیری از دانش برای مدیریت مسائل و بحران های محیط زیست، کوشش برای ریشه یابی علمی و شناخت دقیق مسائل و بحران ها و یافتن راهکارهایی برای حل و سازگاری با مسائل و بحران ها، سازمان دانشجویان را به سمت برگزاری مناظرات تخصصی این حوزه سوق داده است.
وی با اعلان اینکه تکامل علوم، خصوصاً معارف عقلی بشر در پرتو مباحثات علمی، تضارب آرا و تعاطی افکار تحقق می‎ یابد، اضافه کرد: محیط زیست و مسائل آن ماهیتی بسیار پیچیده دارند و مسائل این حوزه باید از جنبه های گوناگونی مورد بحث و بررسی قرار گیرند. بنابراین، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی بعنوان موسس و متولی برگزاری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران بر آن شده است تا از پتانسیل های این مسابقات و مرکز ملی گفتگو، مناظره و آزاداندیشی دانشجویان ایران که در سازمان دانشجویان تأسیس شده است، در برگزاری این رویداد دانشجویی استفاده نماید.
وی با تاکید بر این مساله که بررسی منظم و سیستماتیک این مسائل منجر به شفاف سازی، طرح دقیق تر مسئله و در نتیجه یافتن راهکاری هوشمندانه تر خواهد شد اظهار داشت: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در طرح مسئله و ارائه راه حل بمنظور مواجهه و سازگاری با بحران ها و مسائل محیط زیست و منابع طبیعی نقش به سزایی دارند و بعنوان عنصر کلیدی در مدیریت آینده جامعه، نقش ایفا می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، گفت وگوهای علمی و تخصصی میان دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم و مهندسی محیط زیست، علوم و مهندسی منابع آب بصورت آنلاین یا در قالب برنامه استدیویی برگزار می شود.
اولویت ثبت نام در این رویداد نیز با دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان و فارغ التحصیلان تا سال ۱۳۹۸ می توانند در قالب گروههای سه نفره در این گفتگوها شرکت نمایند.
منبع:

1400/08/18
20:53:44
5.0 /5
224
تگهای خبر: دانش , سازمان , شركت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است