یك فعال زیست محیطی:

گردشگری متناوب سازگار با اصول توسعه پایدار می باشد

گردشگری متناوب سازگار با اصول توسعه پایدار می باشد به گزارش گل بخر لرستان یک فعال زیست محیطی اظهار داشت: گردشگری متناوب سازگار با اصول توسعه پایدار بوده تا بتواند بهترین شکل گردشگری برای مناطق دارای حساسیت محیط زیستی باشد.


علی رشنو، در نشست تخصصی با موضوع نقش تورهای گردشگری در حفاظت از محیط زیست و گردشگری پایدار با محوریت پیشگیری از تحریف(سوءاستفاده از محیط زیست) که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، اداره کل حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی و با حضور تورهای گردشگردی مجاز در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار نمود: توسعه گردشگری پایدار نباید به میراث های طبیعی و فرهنگی خدشه وارد کند و ضرورت دارد باید روش هایی که به حفاظت از سایت های اکولوژیکی و طبیعی منجر می شود، در پیش گیرد.
وی با اشاره به اینکه محدوده هایی که از لحاظ فرهنگی و محیط زیستی لطمه پذیر هستند باید در زمان حال و آینده مورد توجه ویژه حفاظتی قرار گرفته و در قلمروهایی که گردشگری بر آنها اثرات منفی دارد، روش های خاصی پیاده شود، اظهار داشت: مطالعات مکان سنجی، عملیات صحرایی و اجرای پروژه های گردشگری پایدار نیازمند همکاری میان مدیران گردشگری و محیط زیستی است.
این فعال زیست محیطی ضمن اشاره به این که توجه به فضاهای فرهنگی و محیط زیستی لطمه پذیر در زمان حال و آینده باید در اولویت اهداف و برنامه های توسعه پایدار گردشگری قرار گیرد، تصریح کرد: بر این اساس در مناطقی که تحت تاثیر توده گردشگران بوده و ممکنست تخریب شوند باید حفاظت ویژه ای به عمل آید و با طراحی تقویم مناسب سالانه هر منطقه با عنایت به رویدادهای موجود در آن منطقه از ورود توده گردشگران در یک زمان خاص به مقصد گردشگری جلوگیری شود.
رشنو با تاکید براینکه گردشگری متناوب سازگار با اصول توسعه پایدار می باشد و می تواند بهترین شکل گردشگری برای مناطق دارای حساسیت محیط زیستی باشد، خاطرنشان کرد: این نوع گردشگری شکلی از توریسم است که در آن بازدیدکنندگان در طول سال بطور متناوب از یک مقصد گردشگری بازدید کرده و هیچگاه محیط با توده گردشگران که عامل تخریب محیط زیست هستند روبرو نمی گردد.
وی اظهار داشت: در طرح های گردشگری باید به اثرات زیست محیطی وسایل نقلیه توجه ویژه ای شود و به دنبال کاهش استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر بود.
منبع:

1400/08/15
21:12:31
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است