درخواست دایناسور سخنگو از رهبران جهان:

انقراض را انتخاب نکنید!

انقراض را انتخاب نکنید! گل بخر: برنامه توسعه ملل متحد دایناسوری سخن گو و خشمگین را به مقر اصلی سازمان ملل دعوت کرده تا از رهبران جهان بخواهد برای پاسخ به بحران تغییر اقلیم به فکر اقدامات ملموس باشند.


به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین، نسخه فارسی این ویدیو بعنوان بخشی از کمپین "انقراض را انتخاب نکنید" امروز انتشار یافته است. سالن برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد که محل سخنرانی های تاریخ ساز سران جهان است و ازاین رو محلی شناخته شده به حساب می آید، این دفعه میزان دایناسوری ست که به مخاطبین حیرت زده خود، دیپلمات ها و عالیجنابان حاضر در سالن، می گوید: "برای پاسخ به بحران تغییر اقلیمی، حالا زمان آن فرا رسیده است که بهانه گیری را کنار بگذارید و آغاز به تغییر کنید." ضمن اشاره به نظریه رایج انقراض دایناسورها بوسیله ی یک شهاب سنگ در ۷۰ میلیون سال پیش، دایناسور با لحنی هشداردهنده می گوید: "ما حداقل با یک شهاب سنگ منقرض شدیم. شما چه بهانه ای برای انقراض دارید؟" این ویدیو که برای نخستین بار با استفاده از تصاویر کامیپوتری در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تهیه شده، با همکاری هنرمندان سرشناس کشورهای مختلف صداگذاری شده است. این ویدیو از امروز با صدای آقای سهیل مستجابیان به زبان فارسی در وب سایت برنامه توسعه ملل متحد در ایران (ir.undp.org) در دسترس عموم قرار دارد. در طول ویدیو، دایناسور توجه مخاطبانش را به حمایت های مالی و یارانه هایی که به سوخت های فسیلی تعلق می گیرد جلب می کند، حمایت هایی که در زمانی که انسان با بحران تغییر اقلیم روبروست منطقی به نظر نمی رسد. او می گوید: "به کارهای دیگری که می توانید با این پول انجام دهید فکر کنید. در همه جای جهان مردم در فقر زندگی می کنند. فکر نمی کنید کمک به آنها از کمک به انقراض گونه بشر منطقی تر باشد؟" کلودیو پروویداس، نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاره به سخنان دبیرکل سازمان که تغییر اقلیم را «وضعیت قرمز برای بشریت» نامیده است، می گوید: "با این کمپین نوآورانه می خواهیم آگاهی عموم را نسبت به خطری که وضعیت زمین را تهدید می کند جلب نماییم، رهبران جهان بایستی اقدامات عملی در مورد تغییر اقلیم را مد نظر قرار دهند تا کره زمین برای نسل های آینده جای امنی به منظور زندگی کردن باشد." این امر با به وجود آمدن موقعیت های اقتصادی و اجتماعی جدید قابل اجرا خواهد بود. در بخش دیگری از این کمپین نتایج یک مطالعه که توسط این سازمان انجام شده، هم انتشار یافته و نشان داده است که سالانه ۴۲۳ میلیارد دلار به یارانه سوخت های فسیلی که شامل نفت، برقی که با سوخت فسیلی تولید می شود، گاز و زغال سنگ است، تعلق می گیرد. این مبلغ سرسام آور می توانست صرف واکسیناسیون تک تک ساکنان کره زمین برای ایمن سازی در مقابل کووید-۱۹ شود. این مبلغ در عین حال سه برابر میزان بودجه لازم برای ریشه کن کردن فقر در جهان است. این کمپین امید دارد مسائل پیچیده مثل بحران تغییرات اقلیم یا یارانه سوخت های فسیلی را برای عموم قابل درک کند و با استفاده از فعالیتهای متعدد می خواهد تا آگاهی مردم جهان را در مورد این موضوعات افزایش دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این کمپین می توانید به نشانی اینترنتی زیر رجوع کنید:
www.dontchooseextinction.com
برنامه توسعه ملل متحد سازمان پیشرو در مورد توسعه در ساز و کار سازمان ملل متحد است. با همکاری شبکه گسترده از متخصصان و شرکا در ۱۷۰ کشور دنیا، ما بر آنیم تا ملت ها به راهکارهای پایدار و چندوجهی برای مردم و کره زمین دست یابند. برای اطلاعات بیشتر درباره برنامه توسعه ملل متحد به نشانی وب سایت ما (www.ir.undp.org) رجوع کنید یا صفحه رسمی ما را در اینستاگرام (@UNDPIran) دنبال کنید. ۴۷۲۳۱

1400/08/11
10:02:01
5.0 /5
419
تگهای خبر: بو , زندگی , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است