تشکیل ستاد احیای زاینده رود و رفع معضل بزرگترین رود فلات مرکزی ایران

تشکیل ستاد احیای زاینده رود و رفع معضل بزرگترین رود فلات مرکزی ایران به گزارش گل بخر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: راهکار بلندمدت رفع مشکلات زاینده رود، تشکیل ستاد ملی احیای زاینده رود است تا شاهد شکل گیری جانی باردیگر در فلات مرکزی ایران باشیم.به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین از اصفهان، روز گذشته نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در توئیتی از رییس جمهور درخواست نمود که دستور تشکیل ستاد احیای رودخانه زاینده رود را صادر کند چون اهمیت این رودخانه حیاتی، از دریاچه ارومیه کمتر نیست.
حسین میرزایی در این ارتباط به خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: در طول این مدت که نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم هستم با توجه به این که علاوه بر تحصیلات حوزوی، در رشته مهندسی عمران که یکی از زیرشاخه های آن مهندسی عمران آب است، فارغ التحصیل شده ام همیشه به بررسی موضوع آب بعنوان با اهمیت ترین مساله استان اصفهان پرداختم.
وی اضافه کرد: در چندین بازدید، خط انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان و یزد را کنترل کردیم و خط انتقال آب از خلیج فارس به کارخانه های آب شیرین کن با شیوه اسمز معکوس، مورد بررسی قرار گرفت که دراین پروژه، هر ایستگاه با چندصدکیلومتر لوله گذاری، آب را به سیرجان منتقل می کند و از آنجا مقداری آب هم از مخازن سیرجان برای تامین آب مورد نیاز صنایع راهی اصفهان می شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: خط انتقال آب به یزد هم بررسی گردید و با همکاری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان بوسیله زمینی سرچشمه های زاینده رود مورد پایش قرار گرفت و بصورت هوایی هم از سرچشمه های زاینده رود و وضعیت کارون ۴ بازدید کردیم.
وی افزود: زمینه توسعه طرح باروری ابرها را با وزارتهای نیرو و جهادکشاورزی فراهم کردیم و با بررسی ذخایر آبخوان ها به موضوع آب در اصفهان پرداختیم.
میرزایی انتقال آب از خلیج فارس، انتقال آب میان حوضه ای، باروری ابرها و آورد طبیعی رودخانه و بررسی آبخوان ها را از اهم اقدامات بلندمدت رفع معضل حوضه زاینده رود برشمرد و توضیح داد: راهکار کوتاه مدت احیا زاینده رود خواندن نماز باران است چونکه هرکدام از این پروژه های مذکور زمان بر است. پس در مجموع راهکار کوتاه مدت معضل زاینده رود، خواندن نماز باران است و راهکار بلندمدت هم تشکیل ستاد ملی احیا زاینده رود خواهد بود تا شاهد دمیدن جانی باردیگر در فلات مرکزی ایران باشیم.
48


منبع:

1400/08/08
08:41:31
5.0 / 5
184
تگهای خبر: باران , بو , حیات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است