سلاجقه:

برای ساماندهی آرادکوه و محدوده آن تلاش می نماییم

برای ساماندهی آرادکوه و محدوده آن تلاش می نماییم گل بخر: رییس سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه مدیریت پسماند تاکید نمود.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در حاشیه بازدید از مجموعه پردازش آرادکوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدید امروز و حضور استاندار تهران در اینجا نشان میدهد موضوع مدیریت پسماند مورد توجه قرار گرفته و از نظر من، مدیر شهری موفق خواهد بود که بتواند یکی از معضلات محیط زیستی تهران را حل کند. خوشبختانه رویکرد توجه به محیط زیست در مجموعه استان تهران وجود دارد که ان شاء الله با شهرداری تهران وارد گفت و گو خواهیم شد تا تهران برمبنای الگویی مناسب در سطح دنیا مدیریت شود.
وی افزود: اساسا برای مجموعه آراد کوه، طرح جامع مورد نیاز است. نباید فقط بر جابه جایی این مجموعه تاکید نماییم بلکه خیلی از مسائل را می توانیم با بهره گیری از تکنولوژی های جدید در همین محدوده حل و فصل نماییم. ما در کشور ظرفیت های بسیار خوبی داریم که می توانیم با بهره بردن از آنها فناوری را در خدمت محیط زیست قرار دهیم، به گونه ای که حتی می توان همین منطقه را بعنوان منطقه ای گردشگری مورد بهره برداری قرار داد.
معاون رییس جمهور با تاکید بر موضوع تفکیک زباله از مبدا اظهار داشت: اگر خانواده ای که امروز ۷۰۰ گرم زباله تولید می کند تفکیک از مبداء را انجام دهد، نقش به سزایی در مدیریت پسماند ایفا خواهد شد پس نیازمند فرهنگ سازی خواهیم بود. هم اکنون نیز شهرداری تهران به سمت جمع آوری مخازن زباله رفته تا در مرحله بعد تفکیک از مبداء محقق شود. ما باید تولید زباله را به حداقل برسانیم.
سلاجقه درباب موضوع تامین اعتبار و ورود سرمایه گذاران به موضوع مدیریت پسماند اظهار نمود: پسماند یکی از منابع درآمدی بالا شمرده می شود و همچنین سرمایه گذاران برای ورود به این بخش اقبال دارند اما پروسه پسماند باید تدوین و بصورت کامل مشخص شود. باید مطالبی همچون زباله گردی که در شان شهر ما نیست حل و فصل شود و تمامی مراحل شفاف شود. زباله می تواند به محصول ثانویه تبدیل گردد و درآمد بسیاری را همراه داشته باشد.
رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در بخش دیگری از صحبت های خود اضافه کرد: باید پسماند به درستی مدیریت شود. باید به سمت هوشمند سازی و حداقل رسانی پسماند حرکت نماییم. این مجموعه نزدیک فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) است و میهمان های خارجی از اینجا وارد شهر می شوند و این زیبنده پایتخت اسلامی نیست، به همین دلیل تلاش خواهیم کرد داده ها را جمع آوری و با گفت و گو با سازمانهای ذیربط این محدوده را ساماندهی نماییم. امیدواریم با همت و کمک رسانه ها فرهنگ سازی را به درستی انجام دهیم. ما نیز در کنار رسانه ها مطالبه گر هستیم.
وی اشاره کرد: هم اکنون پسماندی که وارد مجموه می شود ۶۴ درصد رطوبت دارد که همین موضوع لزوم تفکیک از مبداء را به روشنی نشان میدهد. ورود ۵ هزار و ۲۰۰ تن زباله بصورت روزانه به این مجموعه اساسا تولید بوی نامطبوع را به همراه دارد. باید گام بهگام و با روشی درست در کنار شهرداری تهران نسبت به حل این مساله اقدام نماییم. ما بعنوان دستگاه ناظر از دستگاه های اجرائی مطالبه گر هستیم.
سلاجقه افزود: مساله اعتباری این مجموعه، مساله شهرداری تهران است که در این خصوص با آنها وارد گفت و گو خواهیم شد و خوشبختانه با رویکرد محیط زیستی که وجود دارد موضوع قابل حل و فصل است. محور اصلی موضوعات که در دستور کار ما قرار گرفته موضوع آلایندگی و حمل و نقل عمومی است. در حقیقت آلایندگی تهران و موضوعات محیط زیستی آن اولویت اول ما است.
منبع:

1400/08/07
14:20:03
5.0 /5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است