بارش شدید باران در بعضی نقاط کشور

بارش شدید باران در بعضی نقاط کشور گل بخر: سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در مناطق شمالی و مرکزی کشور، افزایش ارتفاع موج تا 4 متر در دریای عمان و تا 2.5 متر در دریای خزر هشدار داد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: بارش شدید باران و وزش باد شدید موقتی فردا (۷ مهرماه) برای شمال گیلان و پنج شنبه و جمعه (۸ و ۹ مهرماه) برای مناطق شمالی و مرکزی و گیلان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده ها دور از انتظار نیست بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد در جاده ها، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، استواری بخشی به سازه های موقتی و ضعیف همچون گلخانه ها، تابلوهای تبلیغاتی و غیره سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ دیگری آورده است: از عصر جمعه (۹ مهرماه) تا اواخر وقت یک شنبه (۱۱ مهرماه) افزایش ارتفاع موج به ۳ تا ۴ متر، وزش باد شدید یعنی افزایش سرعت باد تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت و سرعت باد لحظه ای بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، بارش شدید باران، وقوع رگبار و رعد و برق برای دریای عمان و نواحی دور از ساحل سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

محدودیت تردد دریایی به سمت سواحل پاکستان و هندوستان، لطمه به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و کارهای دریایی و غرق شدن شناگران از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی است بدین سبب نسبت به ممانعت از ترددهای دریایی خصوصاً تردد شناورهای سبک و قایقهای صیادی و تفریحی، در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی و ممانعت از شنا سفارش می شود.

در ادامه این هشدار هواشناسی آمده است: از بعدازظهر پنج شنبه (۸ مهرماه) تا بعدازظهر جمعه ( ۹ مهرماه) وزش باد شدید، افزایش ارتفاع موج بین ۲ تا ۲.۵ متر و بارش باران شدید برای غرب دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان قابل پیش بینی است.

در این شرایط جوی غرق شدن شناگران، لطمه رسیدن به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و کارهای دریایی دور از انتظار نیست بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به ممانعت از شنا، ممانعت از ترددهای دریایی غیر ضروری خصوصاً از تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی، در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از اوایل وقت چهارشنبه (۷ مهرماه) تا اواخر وقت شنبه (۱۰ مهرماه) وزش باد شدید، افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر در سواحل و ۲ تا ۲.۵ متر در فراساحل و بارش باران شدید در مناطق غربی و مرکزی دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و مازندران پیش بینی می شود.

غرق شدن شناگران، احتمال لطمه رسیدن به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال وارد شدن خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و کارهای دریایی از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی است. ممانعت از شنا و ترددهای دریایی غیر ضروری خصوصاً از تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی، در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی از سفارش های ارائه شده است.

در ادامه این هشدار آمده است: از شنبه تا یکشنبه (۱۰ تا ۱۱ مهرماه) افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر در مناطق غربی دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل شرق هرمزگان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی غرق شدن شناگران، لطمه رسیدن به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در ترددها و کارهای دریایی خلیج فارس دور از انتظار نیست بدین سبب نسبت به ممانعت از شنا و ترددهای دریایی غیر ضروری به ویژه تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/07/07
10:21:03
5.0 /5
367
تگهای خبر: باد , باران , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است