وزیر جهاد كشاورزی:

لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون کشاورزی نیاز دارد

لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون کشاورزی نیاز دارد وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی، اظهار نمود: متاسفانه قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد و لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، سید جواد ساداتی نژاد در پنجمین جشنواره ملی روز جنگلبان ضمن تقدیر از جنگلبانان و شهدای جنگلبان، اظهار داشت: منابع طبیعی جزو میراث های ماندگار و بین نسلی هر جامعه ای است. حفظ آب، خاک، جنگل و مرتع وظیفه بسیار بزرگی بر وزارت جهاد کشاورزی است و ما در مقابل مردم و برای نسل آینده باید حافظ این منابع طبیعی باشیم.
ایشان سپس خاظرنشان کرد: متاسفانه عرصه های منابع طبیعی کشور گرفتار تخریب زیادی شده اند. یک نگاه به عرصه های مرتعی و جنگل، نوع بهره برداری از منابع آب زیرزمینی، بروز سیلاب های مخرب در نقاط مختلف کشور و وقوع حریق در عرصه های طبیعی همه نشان میدهد که تغییر اقلیم قصد سنگینی برای خسارت زدن به منابع طبیعی کره زمین دارد و ما باید از این میراث بین نسلی حفاظت نماییم.
ساداتی نژاد اظهار نمود: تلاش ما در وزارت جهاد کشاورزی پشتیبانی از منابع طبیعی است بدین سبب تمام تلاش خودرا برای تجهیز و هوشمندسازی در زمینه حریق، رصد منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری به کار خواهیم برد تا بتوانیم از سازمان جنگلها حمایت نماییم. متاسفانه سازمان جنگلها ردیف درآمد اختصاصی ندارد که امدیوارم با اهتمام ویژه ای به این مساله رسیدگی و سال آینده شاهد اتفاقات خوبی دراین زمینه باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن بیان این که قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد، اشاره کرد: لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد و امیدواریم با تصویب هرچه سریع تر قانون آبخیزداری در کشور، دست سازمان جنگلها برای حفاظت از عرصه ها باز شود.
ساداتی نژاد همین طور اظهار داشت: اساسا از دید و دانش بومی برای تولید ثروت در مراتع بهره خواهیم گرفت و تلاش خواهیم کرد با مشارکت مردم در عرصه منابع طبیعی کار را پیش ببریم و در جهت احیا، حفاظت و تقویت منابع طبیعی و عرصه های جنگلی و مرتعی گام برداریم.1400/06/24
15:08:39
5.0 /5
425
تگهای خبر: بو , جنگل , دانش , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است