پیشبینی مرگ 10 میلیون نفر در جهان در صورت شکست معاهدات اقلیمی

پیشبینی مرگ 10 میلیون نفر در جهان در صورت شکست معاهدات اقلیمی به گزارش گل بخر کارشناسان مطالعات جوی در گزارشی اخطار دادند: در صورتی که رهبران جهان در دستیابی به توافق برای کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ ناکام بمانند، ۱۰ میلیون نفر بر اثر ˮافزایش شدید دماˮ جان خویش را از دست خواهند داد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، همینطور محققان تاکید کردند: در این شرایط امکان دارد تولید محصولات کشاورزی تا سال ۲۰۵۰ حدود ۳۰ درصد کاهش پیدا کند و این درحالیست که میزان مواد غذایی مورد نیاز جمعیت درحال گسترش ۵۰ درصد افزایش می یابد.
در این گزارش که قبل از کنفرانس تغییرات آب وهوایی سازمان ملل متحد معروف به COP۲۶ تهیه شده، پیشبینی شده است که از سال ۲۰۴۰ میلادی، نتایج شدید تغییرات اقلیمی تثبیت خواهد شد و نمی توان برای مقابله با آن کاری کرد مگر آنکه انتشار گازهای گلخانه ای تا پیش از سال ۲۰۳۰ "به شدت" کاهش پیدا کند.
در این گزارش آمده است: محصولات ذرت با صدمه بیشتری روبرو هستند چونکه کاهش ۱۰ درصدی تولید این محصول در ایالات متحده، چین، برزیل و آرژانتین که بیشتر محصولات در آن کشت می شود، پیشبینی شده است.
به گزارش گل بخر به نقل از اسکای نیوز، در این گزارش آمده است که تا سال ۲۰۳۰ بیشتر از ۴۰۰ میلیون نفر "قادر به کار در فضای آزاد" نخواهند بود و پیشبینی می شود ۱۰ میلیون نفر به علت "استرس گرمایی" جان خویش را از دست بدهند.
منبع:

1400/06/23
22:05:56
5.0 /5
350
تگهای خبر: بو , سازمان , گرما , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است