مرگ یک قلاده خرس قهوه ای در فیروزکوه

مرگ یک قلاده خرس قهوه ای در فیروزکوه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از کشته شدن یک قلاده خرس قهوه ای در مناطق طبیعی این شهرستان اطلاع داد.به گزارش اینسا، داریوش فرخی در تشریح این خبر اظهار داشت: طبق گزارش مردمی در عصر روز گذشته (۱۷ شهریور) در خصوص وجود لاشه یک قلاده خرس در مزارع منطقه آزاد ارجمند، محیط بانان پاسگاه سرمحیط بانی ارجمند سریعا به محل رجوع کردند و متاسفانه با لاشه یک قلاده خرس در این منطقه مواجه گشتند.

وی اضافه کرد: بعد از بررسی اولیه مشخص شد این خرس نر مورد برخورد دو گلوله قرار گرفته که سبب مرگ حیوان شده است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروز کوه در ادامه ضمن اشاره به این که احیانا تیراندازی به خرس از فاصله نزدیک انجام شده است، خاطرنشان کرد: این اداره در اسرع وقت مراتب را به اطلاع مقام قضایی شهرستان رسانده و دستورات لازم را برای پیگیری و دستگیری متخلف یا متخلفان دریافت کرده است.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، فرخی در انتها تصریح کرد: الان محیط بانان در منطقه در حال بررسی و تحقیقات لازم هستند و اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، درحالی یک خرس قهوه ای در استان تهران تلف شده که بارها شاهد تعارض این گونه با انسان در استانهای مختلف کشور بوده ایم. کارشناسان معتقدند که کاهش دسترسی به منابع غذایی و همینطور ساخت و گسترش سکونتگاه های انسانی و جاده در زیستگاه این گونه سبب شده خرس قهوه ای خطر کند و به سکونتگاه های انسانی نزدیک شود. آمار دقیقی از جمعیت خرس قهوه ای در کشور موجود نیست اما به قول کارشناسان، "جمعیت این گونه در خوشبینانه ترین حالت ۵۰۰ قلاده است که در سطح بسیار وسیعی از کشور پراکندگی دارد".

منبع:

1400/06/20
11:21:27
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است