کشف شمالی ترین جزیره جهان در ساحل گرینلند

کشف شمالی ترین جزیره جهان در ساحل گرینلند به گزارش گل بخر تعدادی از پژوهشگران از کشف شمالی ترین جزیره جهان در ساحل گرینلند خبر دادند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، تعدادی از پژوهشگران در ماه ژوئیه برای جمع آوری نمونه هایی به جزیره oodaaq که از سال ۱۹۷۸ شمالی ترین جزیره جهان شناخته شده بود سفر کردند اما هنگامی که آنها موقعیت مکانی خویش را با مقام دانمارکی که مسئول ثبت جزایر قطب شمال بود، بررسی کردند، ۸۰۰ متر در موقعیت شمالی تری قرار گرفته بودند.
گرینلند یک قلمرو مستقل و وسیع قطبی است که متعلق به دانمارک است.
مورتن راش، محقق ارشد ایستگاه قطبی قطب شمال در گرینلند اظهار داشت: این جزیره در طول یک سفر تحقیقاتی محققان دانمارکی و سوئیسی کشف شد که من آنرا هماهنگ و مدیریت می کردم.
وی ادامه داد: ما بسیار مشتاق دیدن جزیره oodaaq که پیش از این شمالی ترین جزیره جهان شناخته می شد، بودیم اما وقتی که به موقعیت این جزیره رسیدیم نتوانستیم آنرا پیدا نماییم. ازاین رو ما مجدد به جستجوی شمالی ترین جزیره جهان اقدام کردیم و بعد از اعزام تیم ها و بحث های فراوان با متخصصان در این حوزه، حالا متوجه شده ایم که ما به صورت تصادفی در واقع شمالی ترین جزیره جهان را کشف کرده ایم.
به گزارش گل بخر به نقل از شبکه خبری بی بی سی، حالا محققان می خواهند نام این جزیره را Qeqertaq Avannarleq بگذارند که به مفهوم "شمالی ترین جزیره" است.
منبع:

1400/06/06
22:33:52
5.0 /5
366
تگهای خبر: بو , سفر , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است