در اولین روز شهریور کاهش دمای تهران و افزایش غلظت ازن در پایتخت

در اولین روز شهریور کاهش دمای تهران و افزایش غلظت ازن در پایتخت به گزارش گل بخر کاهش نسبی دما در استان تهران و تجمع آلاینده «ازن» در بعضی مناطق پایتخت طی امروز (۱ شهریور) پیشبینی می شود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده آسمانی کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیشبینی می شود همینطور کاهش نسبی دما طی امروز (۱ شهریور) و روند افزایش نسبی دما از فردا (۲ شهریور) مورد انتظار است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم نشان داده است که در بامداد امروز (۱ شهریور ماه) با آغاز ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

عدم وزش باد مؤثر طی روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود همینطور با عنایت به افزایش دما تولید و تجمع آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بعضی نواحی را به دنبال خواهد داشت. با افزایش تندی باد تا اواخر وقت تا حدودی از غلظت آلاینده ها کم می شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

صبح فردا (۲ شهریور ماه) آغاز تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها در مناطق پرتردد خواهد شد و انتظار می رود کیفیت هوا در این نواحی در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود علاوه بر این با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق کاهش پیدا خواهد نمود.

افزایش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۲ شهریور ماه) سبب کاهش غلظت ذرات معلق می شود ازاین رو برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت پیشبینی می شود، با این وجود احتمال گسیل گردوخاک در پاره ای از مناطق مستعد هم دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۱ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/06/01
21:21:44
5.0 /5
306
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است