هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

هوای پایتخت در محدوده قابل قبول گل بخر: در صورتیکه کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته در محدوده قابل قبول بوده است اما کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق مورد انتظار است. همین طور آسمانی صاف تا قسمتی ابری برای استان تهران پیش بینی می شود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۲۱ مرداد ماه) وزش باد مؤثر و ناپایداری جوی طی ساعات گذشته موجب کاهش غلظت آلاینده ها شده است و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، علاوه براین باتوجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده موجب کاهش کیفیت هوا خصوصاً در ساعات بعدازظهر خواهد شد که تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت موجب تجمع ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پیش بینی می شود.

افزایش تندی باد همراه با رشد ناپایداری جوی تا بامداد فردا (۲۲ مرداد ماه) موجب کاهش غلظت آلاینده ها می شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۲۲ مرداد ماه) همراه با ترافیک شامگاهی موجب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و به تبع آن کیفیت هوای پایتخت در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۸۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۴ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/22
11:58:55
5.0 /5
431
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است