ادامه آتشسوزی ها در کشورهای اروپایی و افزایش کمک های اتحادیه اروپا

ادامه آتشسوزی ها در کشورهای اروپایی و افزایش کمک های اتحادیه اروپا آتشسوزی های اخیر در یونان و ترکیه که عموما به علت خشکسالی و دمای سوزان رخ داده اند در مجموع حدود ۱۰ کشته برجای گذاشته و ده ها مصدوم هم در بیمارستان ها بستری شده اند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، "مولود چاووش اوغلو"، وزیر امور خارجه ترکیه در اینباره گفته که آتشسوزی ها در این کشور حالا تحت کنترل است.
در عین حال در این روزها آتشسوزی های جنگلی در جنوب ایتالیا، آلبانی، مقدونیه شمالی و مونته نگرو هم ادامه داشته است. در مقدونیه شمالی هزاران هکتار جنگل کاج، راش و بلوط ویران شده است.
همینطور آتشسوزی در جنگل های سیبری در روسیه هم به صورت ویرانگری ادامه دارد. آژانس هواشناسی روسیه گفته است که بیشتر از ۳.۴ میلیون هکتار از جنگل های این ناحیه درحال سوختن است و دود غلیظ حاصل از آن در مناطق وسیع شمالی پخش شده است.
سازمان فضایی آمریکا - ناسا هم گفته است که حجم این دود مسیری به طول ۳۰۰۰ کیلومتر را طی کرده و به قطب شمال رسیده است که احیانا نخستین مورد ثبت شده در نوع خود در تاریخ است. این در شرایطی است که آتش نشانان و مقامات محلی در اواخر ماه ژوئیه گفته بودند فاقد افراد آتش نشان و تجهیزات کافی برای مقابله با آتشسوزی هستند.
آتشسوزی در یونان هم طی روزهای اخیر حدودا مهار شده با این وجود دومین جزیره بزرگ یونان همچنان گرفتار آتشسوزی است. آتش نشانان در جزیره اویا در ۲۰۰ کیلومتری شرق آتن تلاش می کنند آتش جنگلها را مهار کنند. در آتشسوزی های یونان تا کنون بیشتر از ۴۰ هزار هکتار جنگل طعمه حریق شده است.
گارد ساحلی این کشور تا کنون ۲۶۰۰ نفر را از منطقه جزیره اویا تخلیه کرده و در ناوهای نظامی خود موقتاً اسکان داده است.
اتحادیه اروپا روز گذشته (دوشنبه) اعلام نمود به منظور مقابله با آتشسوزی های اخیر در یونان، آلبانی، مقدونیه شمالی و ترکیه، کمک هایی شامل هواپیمای آب پاش، بالگرد و همینطور نیروهای آتش نشان به این کشورها ارسال خواهد نمود.
در مجموع اتحادیه اروپا تا کنون ۱۴ هواپیمای اطفاء حریق، سه بالگرد، ۲۵۰ خودرو و ۱۳۰۰ آتش نشان را برای کمک به این کشورها بسیج کرده است.
به گزارش یورونیوز، بسته های کمک رسانی در قالب مکانیسم «امداد و نجات اتحادیه اروپا» عرضه می شود و کمیسیون اروپا حداقل ۷۵ درصد از هزینه های آنرا تقبل می کند.
منبع:

1400/05/20
10:01:07
5.0 / 5
11850
تگهای خبر: بو , پخش , جنگل , خشكسالی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است