هوای استان تهران گرم تر می شود

هوای استان تهران گرم تر می شود گل بخر: ادامه روند تدریجی افزایش دمای استان تهران و برقراری کیفیت هوای قابل قبول پایتخت طی امروز (18 مرداد) مورد انتظار است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری و در ساعات بعدازظهر گاهی همراه با افزایش ابر، وزش باد و در بخش های جنوبی گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

همچنین طی این مدت روند تدریجی افزایش دما و در ساعات بعدازظهر افزایش «ازن» سطحی مورد انتظار است. تا چهارشنبه (۲۰ مرداد) نیز در ارتفاعات استان احتمال وقوع رگبار پراکنده، رعد و برق و تندباد موقتی وجود دارد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان میدهد که در بامداد امروز (۱۸ مرداد ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

به تدریج با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هرچند با وجود احتمال تولید و تجمع آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بعضی نواحی دور از انتظار نخواهد بود. با وزش باد مؤثر همراه با استمرار ناپایداری جوی تا اواخر وقت از غلظت آلاینده ها کم می شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۱۹ مرداد ماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی موجب تجمع آلاینده ها می شود و انتظار می رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده قابل قبول قرار بگیرد. تداوم این شرایط جوی طی روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود علاوه بر این با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق کاهش پیدا خواهدنمود.

وزش باد مؤثر و رشد ناپایداری جوی تا ساعات پایانی فردا (۱۹ مرداد) موجب کاهش غلظت ذرات معلق شده است بدین سبب برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۲ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/18
23:45:44
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است