گسترش آتشسوزی های جنگلی در اروپا

گسترش آتشسوزی های جنگلی در اروپا به گزارش گل بخر گزارش ها حاکیست حریق در فرانسه در منطقه ای به مساحت ۸ کیلومتر مربع گسترش یافته و در بعضی مواقع با قطع وسیع برق همچون در کشورهای هم جوار اسپانیا و پرتغال همراه بوده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در ناربون و کارکاسونِ فرانسه حدود ۱۰۰۰ مامور آتش نشانی برای اطفای حریق در جنگلها و بوته زارها به خدمت گرفته شده اند. در ایتالیا و اسپانیا هم تعداد زیادی مامور و امدادگر در تلاش اند که آتش را فروبنشانند.
همینطور وزیر کشور فرانسه می گوید که از هواپیماهای اطفای حریق برای خاموش کردن آتشسوزی گسترده در جنوب این کشور استفاده شده است.

حریق در جنگل های غرب بارسلون از کنترل خارج شد
بنابر گزارش دویچه وله، پدیده جنگل سوزی در شمال شرقی اسپانیا در حدود ۱۰۰ کیلومتری بارسلون هم از کنترل خارج شد.
به قول مقام های جنگل داری کاتالونیا، آتش ۱۱۰۰ هکتار از جنگلها و زمینهای کشاورزی را نابود کرده است و این خطر وجود دارد که باد بر شدت حریق بیافزاید.
سربازان ارتش همراه با آتش نشانان محلی و تیم های اطفای حریقِ جنگلها، دست به دست هم داده اند تا آتش را مهار کنند.
همینطور حدود ۸۰ نفر از ساکنان این مناطق مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.

شعله های آتش در ایتالیا
در ایتالیا هم آتش به غرب جزیره ساردینیا گسترش یافته و بنا بر گزارش های رسانه های محلی، حدود ۴۰۰ نفر خانه های خویش را ترک کرده اند.
بنا بر اولین ارزیابی ها، آتش هزاران هکتار از زمینهای منطقه را سوزانده است.
اتحادیه کشاورزی ایتالیا این آتشسوزی را فاجعه ای برای کشاورزی خوانده و گفته است که مراتع، جنگلها و حیوانات طعمه حریق شده اند.
در ایام گذشته آمریکا، کانادا و روسیه هم شاهد آتشسوزی های گسترده ای بوده اند.

بزرگترین آتش سوزیِ کالیفرنیا، خانه ها را سوزاند
همینطور بنابر گزارش یورونیوز، بزرگ ترین آتشسوزی کالیفرنیا به آتشسوزی های کوچک تر دیگر در این منطقه پیوست و خانه ها را در مناطق دورافتاده که دسترسی آتش نشانان محدود بوده است، سوزاند.
به گزارش منابع خبری، آتشسوزی های مختلف همچنان سراسر غرب آمریکا را تهدید می کند.
آتشسوزی بزرگ دیکسی (Dixie) که از ۱۴ ژوئیه شروع شده بود چندین خانه و سازه را تخریب کرد و بعد از غروب شنبه با آتشسوزی «فلای» ترکیب شد و منطقه کوچک «ایندین فالز» در شمال کالیفرنیا را فرا گرفت.
با اینکه روز یکشنبه برآورد دقیقی از میزان خسارت ها بر اثر آتشسوزی عرضه نشد، اما مسؤلان آتش نشانی گفتند که حریق حدودا ۷۷۲ کیلومتر مربع از درختان، الوار، درختچه ها و بوته ها را در شهرستان های پلوماس و بوت تبدیل به زغال کرده است.
عکس از آسوشیتدپرس ریک کارهارت، سخنگوی سازمان جنگلداری و حفاظت از آتش ایالت کالیفرنیا اظهار داشت که آتش نشانان با حمل ابزار دستی و با پای پیاده مجبور شدند خویش را به مناطق ناهمواری که وسایل نقلیه قادر به حرکت در آنجا نیستند، برسانند.
او اظهار داشت: آتش در دره های بسیار شیب دار شعله ور است، مکان هایی که حدودا غیر ممکن است انسان بتواند پا بدان جا بگذارد. ازاین رو به قول این مقام مسئول، کوشش برای مهار آتش در این مناطق زمان بر خواهد بود.
کارهارت اظهار داشت که نیروها روز شنبه برای مهار آتش تلاش کردند که با آتش افروختن عمدی، مواد قابل اشتعال برای آتش اصلی را از بین ببرند.
همینطور آتشسوزی سبب صدور دستور تخلیه چندین منطقه کوچک مسکونی کوهستانی و همینطور منطقه تفریحی محبوب در امتداد ساحل غربی دریاچه المانور شد. مقام های محلی گفتند که حدود ۱۰ هزار خانه در معرض تهدید قرار دارند.
آتش نشانان همینطور از پیشرفت در مهار بزرگ ترین آتشسوزی کشور در جنوب اورگان خبر دادند. آتشسوزی ناشی از صاعقه همینطور سبب سوختن ۶۷ خانه شده و حداقل برای ۲۰۰۰ خانه دستور تخلیه صادر گردیده است.
منبع:

1400/05/06
08:52:36
5.0 /5
240
تگهای خبر: باد , بو , جنگل , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است