استاندار مركزی:

بازبینی طرح جامع كاهش آلودگی هوای اراك را برای روی تاقچه نمی خواهیم

بازبینی طرح جامع كاهش آلودگی هوای اراك را برای روی تاقچه نمی خواهیم مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: بازبینی طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک باید به شکل کاربردی تدوین شود.


سید علی آقازاده 22 تیرماه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی با اشاره به ارائه نتایج کار بازبینی طرح جامع الودگی هوای اراک که توسط مشاور ارائه شد، اظهار نمود: این اطلاعات چیزی به سواد اندک من از شهر اراک اضافه نکرد و در حقیقت اطلاعاتی کلی است که هر شهروند اراک دارد و باید حتما در کارگروه و کمیته فنی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و از ظرفیت تمامی متخصصان نیز استفاده گردد.
وی اشاره کرد: ما به دنبال گذاشتن این طرح روی تاقچه نیستیم، این طرح باید کاربردی باشد و بتوان بوسیله آن امروز را نسبت به روز قبل سنجید.
استاندار مرکزی با اعلان اینکه متاسفانه امسال میزان روزهای آلوده برای تمامی گروه های حساس به 4 روز رسید که امری بی سابقه است چونکه این آمار در سال قبل یک روز بوده است، اظهار داشت: این رقم نشان از شرایط اضطراری در کشور دارد هرچند که اکثرا الودگی ها منشاء خارج از کشور داشته است.
وی اشاره کرد: در چهار ماهه اخیر مدارس و دانشگاه ها تعطیل بوده اند، تعدادی از صنایع به سبب مباحث تامین برق کم کار شده اند، ترافیک به همین دلیلهای کمتر شده است، در نیروگاه سوخت مایع نداشتیم و این آلودگی چهار ماهه اکثرا منشا خارجی داشته است.
آقازاده با اشاره به گرم شدن بی سابقه کره زمین و کاهش جدی و محسوس بارش ها، اظهار داشت: همه این عوامل شرایط غیر طبیعی را رقم زده است و باید جلسات کارگروه نیز برگزار می شد، اما اگر این کارگروه هم برگزار می شد باید درباب تعطیلی یا عدم تعطیلی برخی اماکن تصمیم گیری می شد. مدارس و دانشگاه ها که تعطیل بود، به سبب کرونا ادارات در حد یک سوم فعال بودند و تعدادی از اصناف تعطیل بودند و مسلما بیش از این نمی شد تعطیلی اعلام نمود. در حقیقت با تشکیل کارگروه اضطرار هم نمی توان معجزه کرد چونکه منشا آلودگی در خارج از استان است.
وی با اعلان اینکه در چهار ماهه اخیر بیشترین تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، صنایع و صنوف را نسبت به سالهای اخیر داشته ایم و تردد خودرو ها از ساعت 10 شب ممنوع بوده است، اضافه کرد: بیش از این نمی توانستم اجازه تعطیلی را بدهم البته کل کشور درگیر این شرایط اضطراری هستند و همه باید تلاش در جهت بهبود داشته باشیم.
استاندار مرکزی اظهار نمود: استاندار در ماه باید 60 جلسه به ریاست خود برگزار کند و این امر منهای دیگر جلسات ضروری مانند کرونا، برق و... است، البته برگزار نشدن جلسه کمیته اضطرار به مدلول نفی وظایف نیست، اما برگزاری آن ضرورتی نداشته است و نباید به تنش در جامعه دامن زد.1400/04/22
21:58:00
5.0 /5
318
تگهای خبر: آلودگی , بو , تردد , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است