زاینده رود در اصفهان جاری می شود

زاینده رود در اصفهان جاری می شود مهر نوشت: عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان اظهار داشت: به قول مسؤلان آب زاینده رود از صبح یکشنبه ۲۰تیرماه از سدنکوآباد (مبارکه) به سمت شرق اصفهان رهاسازی می شود.حسین محمدرضایی عنوان کرد: در جلسه عصر روز چهارشنبه نمایندگان صنف کشاورزان شهرستان اصفهان با مسؤلان در استانداری مقرر شد که آب از صبح روز یکشنبه ۲۰ تیرماه از سد نکوآباد (مبارکه) به سمت شرق اصفهان رهاسازی می شود.
وی با اشاره به اینکه طبق تصمیم گیری ها آب برای شرق در یک بُنش اختصاص می یابد، اضافه کرد: سهم حقابه کشاورزان شرق اصفهان برپایه طومار شیخ بهایی کمی بیشتر از غرب اصفهان است و ازاین رو میزان بیشتری به شرق اختصاص می یابد.
دریچه کانال آب صنایع، کشاورزی و مادی های سنتی غرب اصفهان بسته می شود
عضو نظام صنفی کشاورزان اصفهان افزود: برای بنش شرق در این نشست قرار شد همه دریچه های صنایع، دهانه مادی های سنتی و کانال های کشاورزی غرب بسته شود تا به هیچ وجه آبی برداشت نکنند.
محمد رضایی تصریح کرد: یک بنش از ۹ تیرماه به کشاورزان و باغداران غرب آب دادند و یک بنش هم به شرق می دهند و برای ماه آینده هم مجدد تصمیم گیری خواهد شد.
خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع آب برای باغات غرب اصفهان از عصر روز چهارشنبه ۹ تیر افزایش یافت که حجم آب در نظر گرفته شده ۲۵ میلیون مترمکعب آب به مدت ۱۰ روز است.


47231

1400/04/18
21:51:20
5.0 /5
381
تگهای خبر: باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است