دوستداران محیط زیست درخواست كردند؛

ساخت تله كابین در جنگل ناهارخوران متوقف شود

ساخت تله كابین در جنگل ناهارخوران متوقف شود هزاران نفر از دوستداران محیط زیست خواهان منع ساخت تله کابین در جنگل ناهارخوران استان گلستان شدند.


به گزارش گل بخر به نقل از مهر، هزاران نفر از دوستداران محیط زیست با راه اندازی کارزاری از رییس فراکسیون محیط زیست مجلس و رییس سازمان جنگلها خواسته اند مانع ساخت تله کابین در جنگل ناهارخوران شوند. پیش تر پروژه ساخت این تله کابین با مخالفت نهادهای محیط زیستی به تصمیم شورای عالی شهرسازی احاله شده بود که نهایت چند روز پیش مورد موافقت این شورا قرار گرفت.
موافقان این طرح معتقدند اجرای پروژه تله کابین جنگل ناهارخوران فرصتی مناسب برای افزایش ظرفیت گردشگری استان گلستان شمرده می شود اما مخالفان می گویند با انجام این طرح و تعریض جاده دسترسی برای حمل تجهیزات و دکل ها صدها درخت باارزش ممرز و بلوط قطع خواهند شد. حالا با تصویب ساخت این پروژه در شورای عالی شهرسازی فعالان محیط زیست با راه اندازی کارزاری که تا امروز بیش از ۶ هزار نفر آنرا امضا کرده اند خواهان توقف این طرح شده اند. در متن این کارزار که همچنان در آدرس اینترنتی (https: //www.karzar.net/gorgan-telecabin) درحال جمع آوری امضا است، آمده: طرح راه اندازی تله کابین در منطقه ناهارخوران گرگان نهایی شده است. این در شرایطی است که اجرای چنین طرح هایی در مناطق جنگلی شمال کشور باتوجه به تراکم پوشش گیاهی و شیب اراضی، بدون قطع درخت و بدون لطمه به خاک باارزش جنگلی نا ممکن بوده و با افزایش حجم تردد و حضور جمعیت در منطقه، خود به تهدیدی جبران ناپذیر بدل خواهد شد. امضاءکنندگان این کارزار، از شما درخواست دارند جهت حفظ این جنگل هیرکانی در طرح مذکور بازبینی کرده و لغو راه اندازی تله کابین را پیگیری فرمائید. جنگل هیرکانی از ارزشمندترین جنگل های دنیا محسوب می شوند و متعلق به دوران سوم زمین شناسی با قدمت بیش از ۵۰ میلیون سال است.

1400/04/12
23:22:28
5.0 /5
333
تگهای خبر: بو , تردد , جنگل , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است