توضیحات همسر مهشاد كریمی در مورد انصراف از شكایت برای تحویل پیكر

توضیحات همسر مهشاد كریمی در مورد انصراف از شكایت برای تحویل پیكر به گزارش گل بخر آذربایجان غربی همسر مهشاد کریمی، خبرنگار فقید خبرگزاری ایسنا از روز حضورش در نقده و تحویل پیکر همسرش توضیحاتی داد.


علی سلطان محمدی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با موضوعی که در دیدار با سخنگوی دولت نسبت به مسائل و مشکلات پیش آمده در نقده هنگام تحویل پیکر همسرش مطرح کرده بود، اضافه کرد: کارشکنی ها و مانع تراشی هایی صورت گرفت ولی رسانه ها برای جذب مخاطب آتش مطلب را تندتر کردند.
وی اضافه کرد: در نقده اتفاق هایی افتاد که فشار روانی زیادی به ما وارد کرد ولی طوری نبود که بخواهند به زور از ما رضایت بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: هنگامی که شب به نقده رسیدیم و به بیمارستان امام خمینی (ره) رفتیم، متصدی دفتر پرستاری بعد از صحبت با فرماندار در پاسخ به سوال ما در خصوص این که انتقال پیکر چقدر طول خواهد کشید؛ به ما اظهار داشت که اگر شکایت داشته باشید زیاد طول خواهد کشید ولی در صورتیکه شکایتی نداشته باشید کارهای انتقال پیکر سریع تر صورت خواهد گرفت.
همسر خبرنگار فقید ایسنا اظهار نمود: فرماندار نقده ضمن تکرار حرف های مسئول دفتر پرستاری نقده در مورد پیچیده شدن کار در صورت شکایت، تصریح کرد برای تحویل اجساد احتیاج به مدارک و هویتی ولی دم و متوفی است.
سلطان محمدی در تشریح مشکل پیش آمده اظهار داشت: پس از اینکه به فرماندار گفتم همسر شرعی مهشاد کریمی هستم نه رسمی، اصرار فرماندار که گویا با هماهنگی دادستانی بود در خصوص اینکه باید پدر مهشاد کریمی و خانواده ریحانه یاسینی برای تحویل جنازه حاضر باشند؛ آغاز شد.
وی ضمن اشاره به این که پیش از حرکت به سمت ارومیه مرتب از او خواسته شده که احتیاج به سفر نیست و پیکرهای مهشاد و ریحانه بامداد به تهران فرستاده خواهد شد، تصریح کرد: این مساله به روشنی نشان می داد که از ابتدا هیچ نیازی به حضور خانواده ها نبود و وقتی این مورد را در کنار اصرار برای عدم شکایت قرار می دهیم برداشتی به جز قصد مقامات محلی برای کسب رضایت از اولیای دم پیش از تحویل اجساد ندارد.
همسر خبرنگار فقید ایسنا افزود: این اصرارها از زمان رسیدن به نقده تا بامداد روز بعد ادامه داشت و پس از پیگیری هایی که از همان شب با تهران داشتم موفق به کسب نیابت قضایی شدیم و پرونده از دست دادستانی نقده خارج شد و مشکل برطرف شد.
گفتنی است بعدازظهر روز پنجشنبه ۲ تیرماه اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست در بازگشت از تونل خط انتقال آب به دریاچه ارومیه در راه نقده گرفتار سانحه شد و دو تن از خبرنگاران "مهشاد کریمی" از ایسنا و "ریحانه یاسینی" از ایرنا جان خویش را از دست دادند.
1400/04/12
16:30:38
5.0 /5
320
تگهای خبر: بو , دریا , سفر , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است