ثبت ركورد جدید گرما در غرب كانادا

ثبت ركورد جدید گرما در غرب كانادا با ادامه موج گرما در کرانه غربی آمریکا و کانادا، رکورد جدیدی در شهر ˮلیتونِˮ کانادا به ثبت رسید.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، این شهر در شمال غربی کانادا در روز یکشنبه ۲۷ ژوئن با ۴۶.۶ درجه سانتیگراد، گرم ترین روز در تاریخ ۸۴ ساله ثبت آمار هواشناسی خودرا شاهد بود.
آن طور که کارشناسان هواشناسی می گویند استقرار یک جبهه پر فشار بر فراز غرب آمریکا و کانادا سبب پدید آمدن این روزهای داغ شده و در خیلی از مناطق ایالت های کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن به همراه استانهای بریتیش کلمبیا و یوکان کانادا رکوردهای جدید گرما برجای گذاشته است.
دولت هر دو کشور به شهروندان خود درباره خطرناک بودن این موج گرما هشدار داده و گفته اند که این وضعیت ممکنست یک هفته طول بکشد.
کارشناسان می گویند بااینکه پدیده گرمایش زمین می تواند علت تعدد موج های گرما و سرما باشد اما اثبات ارتباط مستقیم موج گرمای فعلی در غرب آمریکا و کانادا به گرمایش زمین راحت نیست.
نیک میلر، کارشناس هواشناسی بی بی سی می گوید پدیده "سد گرما" در علوم هواشناسی تعریف معینی ندارد اما بیشتر به وضعیت هایی نسبت داده می شود که یک جبهه پرفشار جوی بر منطقه جغرافیایی وسیعی مستقر می شود و منجر به آسمان صاف و آفتابی و روزهای داغ می شود. در چنین وضعیتی گرما روز به روز افزایش می یابد.
این منطقه جغرافیایی حالا از کالیفرنیا در جنوب غرب آمریکا تا مناطق نزدیک قطب شمال در کانادا را احاطه کرده است.
در پورتلند در ایالت اورگان، دمای هوا در گرم ترین حالت در روز یکشنبه به ۴۳ درجه رسید.
در این ایالت مقام های محلی با لغو محدودیت پذیرش مشتری در اماکن بزرگ دارای سرمایش مانند سینماها و مراکز خرید، از شهروندان خواسته اند برای خنک نگه داشتن خود به این مکان ها مراجعه کنند.
حداکثر دمای هوا در سیاتل در ایالت واشنگتن هم یکشنبه به ۳۸ درجه رسید که بالاترین دمای ثبت شده در این شهر در ماه ژوئن است. تقاضای خرید کولر و وسایل سرمایشی افزایش ناگهانی داشته و تعدادی از رستوران و حتی استخرهای شنا که فعلا لغو محدودیت کرونائی دارند به سبب گرمای بیش از اندازه فعالیت خودرا متوقف کرده اند.
شهر لیتون که رکورد ۴۶.۶ درجه ای آن خبر ساز شده در ۲۵۰ کیلومتری شمال ونکوور کانادا قرار دارد و همچون مناطقی است که بطور معمول خانه هایش نیازی به نصب کولر ندارند.
در بخش هایی از ایالت آیداهو و کالیفرنیا هم به شهروندان درباره افزایش شدید دمای هوا هشدار داده شده و برخی از مسابقات ورزشی لغو شده اند.
به گزارش گل بخر به نقل از شبکه خبری بی بی سی، دمای هوا در استان بریتیش کلمبیا به بیشتر از ۴۳ درجه سانتیگراد رسیده و مقام های محلی در استانهای ساسکاچوان، آلبرتا و مناطق شمال غربی کانادا هم به شهروندان درباره افزایش دما هشدار داده اند.1400/04/08
17:59:28
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آسمان , آفتاب , بو , دمای هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است