مخابره خبر با سنگ قبر و حجله پیش از عروسی!

مخابره خبر با سنگ قبر و حجله پیش از عروسی! گل بخر: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)


فرزین پورمحبی
در زمانه ای که «ازدست دادن» رسم و عادت شده و حکایت دستیابی به حداقل ها کلی داستان شده، در روزگاری که از فرط نداشته ها «غُرزدن» راست کار ادبیات جاری مان شده، خداوکیلی کار مخابره این اخبارِ مالامال از اندوه طاقت فرساترست یا استخراج سنگ معدن از کوه؟ کمی انصاف به خرج دهید و بگویید تیشه زدن به سنگ، مشکل تر است یا ضربه زدن به «کی بورد» برای مخابره این همه خبرِ کی بُرد و کی مُرد؟! به خدا قسم سختی انتشار یک ریز خبرهای بد در این سرزمین عجایب، از درآوردن هر پولی که زیر هزار من سنگ است بیشتر است!
فقط با کمی دقت دستت می آید که در این پروسه غم و بی مسئولیتی های پر از ضعف، چه دستاوردهایی را خیلی شیک و قشنگ از دست می دهی! می فهمی اگر حکم زمانه قرار بر «دست انداز» و «از دست دادن » باشد حتی وقتی «جانمی جان گویان» برای ثبت دستاوردی هم که بروی، باز ممکنست در راه، چیزی مثل جانت را از دست بدهی! ای جانم به قربان آن هایی که جان به جان آفرین تسلیم کردند تا بفهمانند اگر فعلا مانده ایم چون استاد جان به دربردنیم و سخت جان، نه به سبب بر وفق بودن اوضاع! می فهمی همه روزهای این کشورِ بیش فعالِ مملو از اتفاق با مسئولین ماجراجو و لبریز از خطا، ۱۷ مرداد هستند و مستعد برای نامیدن روز خبر و خبرنگار!
حتی خبرنگارانی که خود استاد به راه انداختن گرد و خاکند حالا برای بازتاب این روزهای گرد و غبارگرفته کم آورده اند و مدام در عذابند!
راستی... برای خبرنگار که بی خود و بی جهت حتی تا حد یک ماشین چپرچلاق خرج نمی شود! حتما مسئولی خواسته به شکل ناخواسته خبرنگاران را دورِ افتخاری که داشته، جمع کند و در حضورشان دور افتخار بزند! حتما خواسته بجای سلفی، با دوربین آنها از پروژه اش عکس «همین الان یکهویی» بیندازد و بعد هم حلقه گلی بر گردن بیندازد...
اما خبرنگاران پیش از رسیدن به این «گلدسته» به سبب دسته گلی که مسئول دیگری در راه به آب داده، گرفتار دست چین دست تقدیر شده و پرپر می شوند! حالا باید افتتاحیه باشکوه را ول کرد و چسبید به آن افتضاحیه هایی که طبق روال معمول بوده و هست.
البته باز هم و به مانند همیشه سر هر کسی (مثل راننده) بعنوان مقصر پای دار می رود اما سر هیچ مسئول دلسوزی بالای دار نمی رود! امان از این خطاهای انسانی برای فرار از موقعیت های بحرانی!
با همه این حال و احوال خبرنگاران همچنان کم نمی آورند...
یکی با نصب حجله مرگ چند روز پیش از حجله عروسیش و دیگری با سنگ قبرش که اظهار داشت: بجای عکس گل عکس خودم را بر مزارم بزنید... بله آنها اینگونه پس از مرگشان هم کلی خبر به همه ما مخابره کردند و چقدر هم گل کردند...
روحشان شاد
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: audio/mp3


منبع:

1400/04/04
13:56:56
5.0 /5
655
تگهای خبر: بو , دانش , عروس , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است