كاهش بیش از ۵۵ سانتیمتری تراز آب دریاچه ارومیه

كاهش بیش از ۵۵ سانتیمتری تراز آب دریاچه ارومیه به گزارش گل بخر ایسنا نوشت: سرپرست شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی اظهار داشت: تراز فعلی دریاچه ارومیه 1271.23 متر است.


مسعود طالبیان با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اشاره کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱.۲۳ متر است که این میزان در زمان مشابه سال قبل ۱۲۷۱.۷۸ متربود. این آمار مقایسه ای نشان از کاهش بیش از ۵۵ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه است.
وی افزود: هم اکنون ۳۴۴۶ کیلومتر مربع وسعت دریاچه ارومیه است که این میزان در زمان مشابه سال قبل ۳۵۹۱ کیلومترمربع بود.
طالبیان با اشاره به حجم آب دریاچه نیز اظهار نمود: هم اکنون ۴ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب آب در دریاچه ارومیه وجود دارد که این میزان در زمان مشابه سال قبل ۶ میلیارد و ۴۹۰ میلیون مترمکعب بود.
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان با اشاره به میزان بارش ها تا ۲۸ اردیبهشت سال جاری اشاره کرد: طی سال آبی جاری مجموعا ۲۷۹.۸ میلیمتر بارش در کل استان ثبت شده است که این میزان در زمان مشابه سال قبل ۳۷۸.۳ میلی متر بوده که این میزان نشان از کاهش ۲۶ درصدی بارش ها در سطح استان است.
وی ادامه داد: از شروع سال آبی جاری، ۲۷۷.۵ میلیمتر در زمینه آبریز دریاچه ارومیه بارش ثبت شده است که این میزان در زمان مشابه سال قبل ۳۶۶.۱ میلیمتر بود که نشان از کاهش ۲۴.۲درصدی بارش ها در این حوزه می باشد. ۴۷۲۳۱


منبع:

1400/03/30
13:47:23
5.0 /5
539
تگهای خبر: بو , دریا , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است