هوای تهران آلوده تر می شود

هوای تهران آلوده تر می شود به گزارش گل بخر ایسنا نوشت: از ظهر امروز تا تا شنبه (۲۶ تا ۲۹ خرداد) گاهی افزایش موقت سرعت وزش باد در بعضی مناطق استان تهران پیشبینی می شود علاوه بر آن با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن احتمال افزایش غلظت این آلاینده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بعضی نقاط پایتخت طی امروز وجود خواهد داشت.بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات وزش باد، در ارتفاعات استان در ساعات بعداز ظهر گاهی با افزایش موقت ابر پیشبینی می شود.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، در ساعات بعداز ظهر افزایش نسبی بعضی آلاینده ها همچون «ازن» و «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» در نواحی پرتردد شهری مورد انتظار است همینطور از ظهر امروز تا تا شنبه (۲۶ تا ۲۹ خرداد) گاهی افزایش موقت سرعت وزش باد در بعضی مناطق پیشبینی می شود.
پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم از آن حکایت می کند که بامداد امروز (۲۶ خرداد ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها است.
به تدریج طی روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد، با این وجود با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن احتمال افزایش غلظت این آلاینده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق وجود خواهد داشت. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
وضعیت مساعد جوی تا بامداد فردا (۲۷ خرداد ماه) ادامه خواهد داشت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیشبینی می شود. طی روز به تدریج از تندی باد کم می شود که پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود همینطور به علت حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد.
با استمرار این شرایط جوی تا شامگاه فردا (۲۷ خرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی، پیشبینی می شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۸ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.


47231


منبع:

1400/03/29
11:17:20
5.0 /5
767
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است