شورای ششم رسیدگی به چه معضلات زیست محیطی را در اولویت قرار دهد؟

شورای ششم رسیدگی به چه معضلات زیست محیطی را در اولویت قرار دهد؟ به گزارش گل بخر یک کارشناس محیط زیست با تاکید بر این که توسعه پایدار و حل مشکلات زیست محیطی در اولویت شورای ششم باشد، اظهار داشت: چنانچه شوراهای شهر بخواهند توسعه ای تک بعدی را مدنظر داشته باشند، مشکلات زیست محیطی شهرها تشدید خواهد شد.محمدحسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر اظهار نمود: در حال حاضر خوشبختانه تبلیغات چهره به چهره و برگزاری همایش های پرهزینه جای خودرا به تبلیغات در فضای مجازی با کمترین هزینه داده است.

وی افزود: مهم ترین موضوع در مورد نامزدهای شورای شهر این است که ببینیم آیا این افراد درکی از توسعه پایدار دارند یا خیر؟ چنانچه شوراهای شهر بخواهند توسعه ای تک بعدی را مدنظر داشته باشند، مشکلات زیست محیطی شهرها ازجمله آلودگی هوا، مشکلات در ارتباط با پسماندها و... تشدید خواهد شد.

این کارشناس محیط زیست با اشاره به اینکه توسعه پایدار توسعه ای است که منافع همه نسل ها را مدنظر داشته باشد و مولفه های مختلف ازجمله پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست را درکنار هم درنظر بگیرد، خاطرنشان کرد: ما باید نیازهای نسل امروز را بگونه ای برطرف نماییم که خللی در زندگی نسل های آینده ایجاد نشود. ازاین رو یکی از ارکان مهم توسعه پایدار حفظ محیط زیست است و ما نیاز داریم که کاندیداهای شورای شهر برنامه های خودرا در این حوزه اعلام کنند.

بازگیر در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از موضوعات مهم برای انتخاب کاندیداهای شورای شهر این است که بررسی نماییم که شهردار منتخب آنها چه خاصیت هایی دارد؟ این مسئله از آنجایی اهمیت دارد که خیلی از افراد برای انتخاب شهردار و مدیران شهری به دنبال مهندسان یا شهرسازان هستند و از این نکته غفلت می کنند که وظیفه مجموعه شهرداری فقط شهرسازی و ساخت و ساز نیست.

به گفته وی شهر پایدار به شهری گفته می شود که به تمامی نیاز شهروندان همچون هوای پاک، فضای مناسب برای ورزش، نبود آلودگی صوتی، مدیریت حمل و نقل عمومی و... پاسخ دهد. ازاین رو شهری می تواند پاسخگوی این نیازها باشد که فقط مدیران آن به دنبال رونق ساخت و ساز در آن نباشند.

این کارشناس محیط زیست ضمن اشاره به این که ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری یکی از موضوعات مهمی است که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود، خاطرنشان کرد: چنانچه شهرداری ها درآمدهای پایداری نداشته باشند به تراکم فروشی روی می آورند و این مسئله تغییر کاربری اراضی را به دنبال دارد.

بازگیر در انتها با تکیه بر این که در حال حاضر محیط زیست ما در خیلی از نقاط ازجمله شهرها در وضعیت شکننده ای قرار دارد و نیاز داریم که ارتقای شاخصهای زیست محیطی در اولویت شورای شهر و مجموعه های شهرداری باشد، اظهار نمود: به کاندیداهای شورای شهر پیشنهاد می شود که طرح های جامع و تفصیلی شهر خودرا مطالعه و آنرا نقد و تحلیل کنند همین طور برنامه هایی را برای بهبود وضعیت مدیریت پسماندها، افزایش سرانه فضای سبز، کنترل آلودگی هوا، ساماندهی و مدیریت آب های سطحی و فاضلاب ها و... درنظر داشته باشند و این برنامه ها را نیز به مردم اعلام کنند.

منبع:

1400/03/18
22:34:44
5.0 /5
469
تگهای خبر: آلودگی , بو , زندگی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است