كاهش نسبی دمای تهران طی امروز

كاهش نسبی دمای تهران طی امروز گل بخر: دمای هوای استان تهران امروز (18 خردادماه) بطور نسبی کاهش پیدا می کند. پایتخت نشینان نیز در روز جاری هوای مطلوب تنفس می کنند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بر طبق بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان در ساعات بعدازظهر گاهش با افزایش موقت ابر پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران امروز (۱۸ خرداد ماه) کاهش نسبی دما و فردا (۱۹ خرداد ماه) روند افزایش دما پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آنست که در بامداد امروز (۱۸ خرداد ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز با کاهش تندی باد و حاکمیت جو نسبتا آرام شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد همین طور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. به تدریج تا ساعات پایانی بر تندی باد افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۱۹ خرداد ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر احتمال افزایش غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد وجود خواهد داشت که می تواند کاهش کیفیت هوا را به همراه داشته باشد.

به تدریج با افزایش ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد و با استمرار وضعیت جوی مساعد تا اواخر وقت فردا (۱۹ خرداد ماه) برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا را در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۳ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/03/18
14:06:46
5.0 /5
862
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است