رفع بحران آب وهوا با ترمیم طبیعت

رفع بحران آب وهوا با ترمیم طبیعت خراسان رضوی گزارش جدید برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) و سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAO) اعلام نمود: جهان باید به تعهد خود برای بازگرداندن حداقل یک میلیارد هکتار از اراضی تخریب شده در دهه آینده پایبند باشد تا تهدید سه گانه تغییر اقلیم، از دست دادن تنوع زیستی و آلودگی را برطرف کند.


به نقل از ارث، پژوهشگران این بررسی اظهار کردند: بشر در حدود ۱.۶ برابر از خدمات پایدار ارائه شده طبیعت را استفاده می نماید و اقدامات حفاظتی فعلی برای جلوگیری از فروپاشی اکوسیستم در مقیاس بزرگ و از میان رفتن تنوع زیستی کافی نیست.
در سراسر جهان، تخمین زده می شود که هزینه های ترمیم زمین تا سال ۲۰۳۰ حداقل ۲۰۰ میلیارد دلار در سال باشد. پژوهشگران دریافتند، هر یک دلار سرمایه گذاری شده در ترمیم زمین تا ۳۰ دلار منافع اقتصادی در بر خواهد داشت.
اینگر اندرسن، مدیر اجرائی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد اظهار نمود: آخرین شواهد علمی، نقش حیاتی اکوسیستم ها، از جنگلها و زمینهای کشاورزی گرفته تا رودخانه ها و اقیانوس ها را نشان میدهد و خسارات ناشی از یک نظارت ضعیف بر روی کره زمین را ترسیم می کند. هم اکنون، این تخریب ها بر رفاه حدود ۳.۲ میلیارد نفر (۴۰ درصد از جمعیت جهان) تاثیر دارد.
لازم به ذکر است که هر ساله خدمات اکوسیستم را به ارزش بیش از ۱۰ درصد از تولید جهانی اقتصاد خود از دست می دهیم.
ترمیم اکوسیستم منجر به «دستاوردهای عظیم» خواهد شد و پژوهشگران افزایش کیفیت آب وهوا، کاهش دما، بهبود سلامت انسان و بازیافت تنوع زیستی را مطرح نمودند. روند ترمیم شامل جنگل کاری و مرطوب سازی باردیگر زمینهای ذغال سنگ نارس (peatlands) است.
پژوهشگران افزودند: اقداماتی که موجب توقف و معکوس کردن این روند برای رسیدن به هدف توافق نامه پاریس در حفظ دمای جهانی پایین تر از دو درجه سانتی گراد شود، لازم است.
آنان عنوان کردند: ترمیم اگر همراه با حفاظت از اکوسیستم های طبیعی باشد، به جلوگیری ۶۰ درصدی انقراض مورد انتظار تنوع زیستی کمک خواهدنمود.
این بررسی در مجله Science Advances انتشار یافته است.1400/03/17
13:27:10
5.0 /5
599
تگهای خبر: آلودگی , اكوسیستم , بو , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است