مهار آتشسوزی در منطقه حفاظت شده مله گاله فارس

مهار آتشسوزی در منطقه حفاظت شده مله گاله فارس به گزارش گل بخر فارس نوشت: مسوول کمیته بحران حفاظت محیط زیست فارس اظهار داشت: آتشسوزی که از عصر روز دوشنبه در منطقه حفاظت شده مله گاله شروع شده بود، به صورت کامل مهار گشت.کامران اسلاملو، عنوان کرد: آتشسوزی منطقه حفاظت شده ماله گاله که از عصر دوشنبه شروع شده بود، تا امروز بامداد ساعت ۱۰ به صورت کامل خاموش شد اما این آتش با عنایت به وزش شدید باد بارها از نو شعله ور شده و گروه های اعزامی مکررا مبادرت به مهار آن کردند.
وی در ادامه اضافه کرد: آتش هم اکنون کاملا مهار شده است اما به دستور مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس تیم پایش همچنان در حال پایش منطقه بوده و تا فردا بامداد این پایش ادامه خواهد یافت.
اسلاملو عنوان کرد: با عنایت به صعب العبور بودن و گستردگی و شرایط دشوار منطقه علاوه بر مامورین اداره کل، نیروهای منطقه حفاظت شده مله گاله، نیروهای محیط زیست شیراز و فیروزآباد، نیروهای پارک ملی بمو، محیط بانان ارژن، مردم محلی، تشکل های مردم نهاد و یگان زرهی ارتش برای اطفای آتش تلاشهای بی وقفه ای کردند.
وی اظهار داشت: امکانات آتش کوب، کوله پشتی حمل آب (فلاسک بک)، خودرو آتش نشانی، بیل و دمنده برای خاموش کردن آتش در اختیار گروه های اعزامی قرار داشت. اما از بامداد امروز با حضور پرارزش تشکل های مردم نهاد و همینطور یاری رسانی جوامع محلی آتشسوزی با سرعت بیشتری مهار گشت.
او اذعان داشت: این منطقه از پوشش گیاهی غنی برخوردار می باشد و در این آتشسوزی گونه های علفی، بوته ای یکساله، چند ساله و درختچه ای آسیب دیدند، اما به پوشش درختی صدمه ای نرسید.
اسلاملو اظهار داشت: آتشسوزی از سه نقطه مختلف شروع شده بود که فاصله هوایی بسیار زیادی داشتند و این نکته احتمال عمدی بودن و دخالت عامل انسانی را زیاد می کند.


47231


منبع:

1400/02/31
12:38:26
5.0 /5
639
تگهای خبر: باد , بو , پارك , پارك ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است