مدیركل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها:

تجهیز تمامی داوطلبان اطفای حریق به لباس های ایمنی در دستور كار است

تجهیز تمامی داوطلبان اطفای حریق به لباس های ایمنی در دستور كار است به گزارش گل بخر مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگلها اظهار داشت: درمجموع طی دو سال گذشته حدود ۳۸ هزار قلم کالا ازجمله دمنده، تجهیزات اطفای حریق، لباس ایمنی، کفش و... دراختیار استان ها، داوطلبان اطفای حریق و نیروهای منابع طبیعی قرار گرفته است. اولویت ما این است که هرچه سریعتر تمامی داوطلبان اطفای حریق را با لباس های ایمنی و کفش های مناسب تجهیز نماییم.امیر مسعود جلالی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که طی سال قبل حدود ۱۸ هزار قلم کالا ازجمله دمنده، تجهیزات اطفای حریق، لباس ایمنی، کفش و... دراختیار استان ها قرار گرفت تا آنرا بین نیروهای منابع طبیعی و نیروهای داوطلب اطفای حریق توزیع کنند، اظهار نمود: طی سال جاری هم تابحال ۲۰ هزار قلم کالا ازجمله موارد ذکر شده در اختیار اداره های منابع طبیعی در استان ها قرار گرفته است.

وی افزود: طی روزهای آینده هم تجهیزات بیشتری در اختیار نیروهای جنگل بان و داوطلبان قرار خواهد گرفت البته اولویت ما این است که هرچه سریعتر تمامی داوطلبان اطفای حریق را با لباس های ایمنی و کفش های مناسب تجهیز نماییم.

جلالی تصریح کرد: تجهیزات ایمنی و دفاعی در دسترس آن دسته از داوطلبان قرار خواهد گرفت که در سامانه همیار طبیعت ثبت نام کرده اند و آموزش هایی را در زمینه اطفای حریق دیده باشند. از سویی دیگر توانایی جسمی داوطلبان اطفای حریق برای ما مهم می باشد و از بین افرادی که بعنوان همیار طبیعت ثبت نام کرده اند - بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر - با همکاری انجمن ها تعدادی را بعنوان داوطلبان اطفای حریق انتخاب می نماییم.

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه از دیگر اهداف ما تقویت شبکه رادیویی در استان ها است، خاطرنشان کرد: با تمامی این ها محدودیت هایی در این حوزه و تجهیز کامل داوطلبان به وسایل اطفای حریق داریم. تأمین این امکانات نیازمند اعتبار زیادی است. از سویی دیگر خیلی از تجهیزات اطفای حریق مستهلک می شوند و باید سالانه آنها را تعویض کرد.

وی در انتها ضمن اشاره به این که بهرحال ارسال تجهیزات به استان ها برای مقابله با آتشسوزی در جنگلها و مراتع کشور ازجمله اهداف اصلی سازمان جنگلها است، اظهار داشت: برای برقراری ارتباط مستقیم با مردم و دریافت بموقع گزارش های مردمی از وقوع حریق، تخلفات و... هم شماره تلفن سه رقمی ۱۳۹ را راه اندازی کرده ایم تا گزارش های مردمی از تمام نقاط کشور به مرکز کنترل و فرماندهی ما برسد.

منبع:

1400/02/29
23:31:27
5.0 /5
1010
تگهای خبر: جنگل , دریا , سازمان , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است