جزئیات پیشبینی وضع هوا تا آخر هفته

جزئیات پیشبینی وضع هوا تا آخر هفته ایسنا نوشت: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد و خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور طی امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ اردیبهشت) آگاهی داد.صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (۲۸ اردیبهشت) در استان های اردبیل، شمال آذربایجان غربی، برخی نقاط آذربایجان شرقی و زنجان، برخی نقاط سواحل دریای خزر، دامنه های البرز در شرق تهران و سمنان، برخی نقاط اصفهان، غرب یزد، شمال و شرق فارس و برخی نقاط کرمان وقوع رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
وی ضمن اشاره به این که فردا (۲۹ اردیبهشت) در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، برخی نقاط خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده دور از انتظار نیست، اظهار داشت: طی روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت) در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی و آرام خواهد بود البته طی ساعات بعد ازظهر این روز در ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده خواهیم داشت.
ضیاییان افزود: طی روز جمعه (۳۱ اردیبهشت) هم در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط زنجان رگبار پراکنده پیشبینی می شود.
به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی روز شنبه (۱ خرداد) در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط زنجان، برخی نقاط استان مرکزی، قزوین و شمال همدان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه از بعد ازظهر امروز تا روز چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ اردیبهشت) در استان های تهران، البرز، قزوین، مرکزی و قم وزش باد پدیده غالب خواهد بود، اظهار داشت: گاهی سرعت باد افزایش خواهد یافت و منجر به خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد می شود همینطور از بعد ازظهر تا اواخر وقت امروز در بیشتر نقاط استان های غرب کشور وزش باد خواهیم داشت.
ضیاییان اضافه کرد: طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ( ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد) در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور بخصوص در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد: دمای هوا تا روزهای پایانی هفته در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور افزایش می یابد البته افزایش دما در شرق سواحل دریای خزر محسوس تر و بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد است.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهارکرد: طی روز چهارشنبه (۲۹ اردیبهشت) دمای هوا در شرق سواحل دریای خزر بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت همینطور از امشب تا آخر هفته شرق دریای عمان مواج پیشبینی می شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه خلیج فارس و بخصوص بخش های مرکزی آن مواج خواهد بود.
ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۹ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت) هم صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.


47231

1400/02/29
12:12:38
5.0 /5
908
تگهای خبر: آسمان , آفتاب , باد , باران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است