كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت اکنون در محدوده قابل قبول است اما کاهش کیفیت هوا و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس طی روز پیش بینی می شود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۲۶ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو ناپایدار و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد نمود همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» احتمال افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. با حاکمیت جو نسبتا آرام تا اواخر وقت و در ساعات اوج ترافیک شامگاهی افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۲۷ اردیبهشت ماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی طی روز و وزش باد مؤثر تاحدودی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۲۷ اردیبهشت ماه) برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۶۲ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/02/26
13:44:29
5.0 /5
739
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است