احیای دست كم ۵۰ هزار هكتار از عرصه های بیابانی كشور امسال

احیای دست كم ۵۰ هزار هكتار از عرصه های بیابانی كشور امسال مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از به روزرسانی دستورالعمل های فنی و اجرائی در بخش بیابان خبرداد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا وحید جعفریان افزود: مطالعه، شناسایی و مدیریت پدیده بیابان زایی و کنترل فرسایش بادی در مناطق بیابانی کشور همچون وظایفی است که با سیاستگذاری و برنامه ریزی از طرف سازمان جنگلها در دفتر امور بیابان مدیریت می شود.

وی دسترسی سریع کارشناسان و دست اندرکاران بخش بیابان زدایی به فاکتورهای فنی و اجرائی به روز و کارآمد را ضروری دانست و اظهار داشت: فاکتورهای فنی و به کارگیری روش های نوین می تواند به اجرای این پروژه ها در حداقل زمان ممکن سرعت ببخشد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه دستورالعمل های فنی و اجرائی برمبنای آخرین دستاوردهای علمی و تجارب پروژه های موفق در کشور و جهان تهیه شده است، از لحاظ کردن تکنولوژیهای جدید مقابله با فرسایش بادی برای به روزرسانی نرم های عملیات اجرائی آگاهی داد و اظهارکرد: ضابطه مند کردن دستورالعمل های فنی و اجرائی بخش بیابان با بهره گیری از بادشکن های زنده و غیرزنده، نهالکاری و مراقبت و آبیاری، مدیریت جنگل های دست کاشت بیابانی، مدیریت رواناب، حفاظت و قرق، بذرپاشی و بذرکاری از شروع سال ۱۴۰۰ در حال اجراست.

مدیرکل دفتر امور بیابان در ادامه اشاره کرد: به کارگیری شاخص ها و روش های جدید علاوه بر کاهش هزینه ها و ارتقای اثربخشی، قسمتی از نیازهای فنی و اجرائی نیروهای دست اندرکار بیابان زدایی و کنترل فرسایش بادی کشور را تامین می کند.

به گفته جعفریان، با اهمیت ترین رویکرد این دستورالعمل ها بر پایه مشارکت مردم تعریف شده و متاثر از سیاست ها و برنامه های چهارده گانه سازمان جنگلها در سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها او در آخر اظهارکرد: امسال حداقل ۵۰ هزار هکتار از عرصه های بیابانی کشور با مشارکت مستقیم مردم، جوامع محلی و بهره برداران مورد حفاظت، احیا و بهره برداری پایدار قرار می گیرد.
1400/02/21
10:32:54
5.0 /5
731
تگهای خبر: آبیاری , باد , تكنولوژی , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است